ČLÁNOK
Slovanet v prvom štvrtroku 2003 dosiahol zisk
16. mája 2003

Podla predbežných hospodárskych výsledkov vykázala spolocnost Slovanet pocas prvých 3 mesiacov tohto roka tržby vo výške viac ako 66 miliónov Sk, pricom oproti prvému kvartálu minulého roka celkové náklady klesli takmer o 8 %. Prudký rast tržieb bol zaznamenaný najmä v oblasti bezdrôtového pripojenia, virtuálnych privátnych sietí a hlasových služieb.

Slovanetu sa za prvý štvrtrok podarilo dosiahnut zvýšenie prevádzkového zisku pred úrokmi, odpismi a zdanením na hodnotu takmer 11,5 milióna, co oproti minulému roku predstavuje nárast o necelých 19 %. Prevádzkový zisk, ktorý bol za 1. štvrtrok minulého roka záporný, tento rok dosiahol kladnú hodnotu viac ako 2 milióny.

V budúcich mesiacoch spolocnost predpokladá další rast tržieb za služby s pridanou hodnotou, ako sú virtuálne privátne siete a služby bezpecnosti IT a postupné spomalenie rastu tržieb z bezdrôtového pripojenia na úkor tržieb za pripojenie technológiou ADSL.

Slovanet prichádza s cenníkom ADSL služieb

Slovanet od 19.5.2003 zacína s predajom ADSL služieb pod názvom GoDSL. V ponuke sú spolu štyri cenové modely, pri ktorých ceny rastú v závislosti od množstva prenesených dát. Ceny produktov zacínajú už na sume 479 Sk bez DPH mesacne, pricom klient môže za túto cenu preniest až 1,2 GB dát. Najväcší produkt GoDSL SemiFlat stojí 2990 Sk bez DPH mesacne, co je skutocne neporovnatelné s inými technológiami. Všetky produkty sú ponúkané s maximálnou prenosovou rýchlostou 768 kilobitov za sekundu smerom k užívatelovi, co je 12-krát viac ako internet cez ISDN.

„Slovanet navyše pripravil špeciálnu akciovú ponuku ADSL Teraz!, v ktorej si môžu záujemcovia podla toho, akí budú rýchli, kúpit výhodnejšie ADSL produkty. Napríklad 19. mája sa náš najlacnejší ADSL produkt GoDSL Data 1200 dá kúpit za cenu len 399 Sk bez DPH mesacne, avšak 20. mája už bude jeho cena 413 Sk bez DPH mesacne. Každým dnom až do 2. júna bude zlava klesat, až dosiahne cenníkových 479 Sk bez DPH mesacne.,“ vysvetluje Ivan Kostelný, riaditel predaja Slovanetu. „Kedže akciová cena je garantovaná minimálne na 6 mesiacov, pre najrýchlejších sa celková úspora stáva velmi zaujímavou. Od rýchlosti záujemcu závisí, akú cenu sa mu podarí získat. Akcia ADSL Teraz! platí pre všetky produkty od 19. mája do 2. júna.“

Slovanet sa stal lídrom pri technológií ADSL, ked ako prvý ponúkol zákazníkom možnost získat prístup do internetu technológiou ADSL. Súcasnú akciovú ponuku ADSL Teraz!, v ktorej zlava na ADSL produkty klesá každým dnom, si zákazníci môžu kúpit výhradne osobne na pobockách Slovanetu v Bratislave, Banskej Bystrici a v Košiciach.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

24. 9. 2020

USD 1,165 0,005
CZK 27,015 0,050
GBP 0,912 0,007
HUF 364,450 0,560
CAD 1,560 0,001

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS