ČLÁNOK
Slovak Telekom predal majoritný podiel v dcérskej spoločnosti PosAm, tá opäť pôsobí samostatne
3. marca 2023

Skupina Slovak Telekom po trinástich rokoch odpredala 51-percentný podiel vo firme PosAm, spol. s r.o., ktorá od 3. marca pôsobí na slovenskom trhu opäť samostatne. Slovak Telekom sa dohodol na spätnom odkúpení majoritného podielu v spoločnosti priamo s jej zakladateľom a generálnym riaditeľom Mariánom Marekom. Ako Slovak Telekom v piatok informoval, odpredaj spoločnosti PosAm nebráni, aby hľadali možnosti pre efektívnu spoluprácu na vybraných projektoch aj v budúcnosti. Slovak Telekom odpredal ešte v júni 2020 aj 100-percentný podiel v spoločnosti Zoznam.

Odkúpením majoritného podielu jedného z lídrov na trhu informačno-komunikačných technológií (ICT) v roku 2010 plánoval Slovak Telekom získať kompetencie v novom segmente a ponúknuť komplexnejšie služby vrátane infraštruktúrnych a aplikačných riešení. V spolupráci oboch spoločností vznikol v roku 2011 prvý veľký slovenský verejný cloud pod značkou Telekom, ktorý postavil a prevádzkoval PosAm. Medzi kľúčové novinky vyvinuté v posledných rokoch patrí parkovacia aplikácia ParkDots, ktorú si Deutsche Telekom vybral v roku 2018 do svojho Smart City portfólia.

„V súčasnosti sa skladba i štruktúra biznisu našej skupiny čiastočne mení a sústredíme sa na nové technologické výzvy ako výstavbu optiky či ďalšiu generáciu mobilných sietí,“ uviedol finančný riaditeľ skupiny Slovak Telekom Pavel Hadrbolec. „V PosAme sa chceme naďalej sústrediť na kľúčové projekty a rozvíjať naše kompetencie s využitím najmodernejších technológií, aby sme našim zákazníkom neustále dodávali softvérové riešenia s vysokým úžitkom,“ povedal generálny riaditeľ PosAm Marián Marek.

Spoločnosť PosAm poskytuje vlastné softvérové riešenia v oblastiach field service management, poisťovníctvo, doprava a verejná správa. Slovak Telekom je najväčší slovenský telekomunikačný operátor, pod značkou Telekom zabezpečuje služby pevnej i mobilnej siete jednotlivcom, domácnostiam i firemným zákazníkom. Slovak Telekom je súčasťou nadnárodnej skupiny firiem Deutsche Telekom Group, jej jediným akcionárom je spoločnosť Deutsche Telekom Europe B.V. so 100-percentným podielom akcií.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

17. 5. 2024

USD 1,084 0,002
CZK 24,722 0,013
GBP 0,857 0,002
HUF 387,600 1,420
CAD 1,478 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS