ČLÁNOK
Slavia Capital chce byt poradcom pri predaji Unipetrolu
13. mája 2003

Pražská pobocka slovenskej akciovej spolocnosti Slavia Capital chce pôsobit ako poradca ceskej vlády pri predaji 62,99-percentného akciového podielu v spolocnosti Unipetrol. O miesto poradcu sa pritom Slavia Capital uchádza v konzorciu s firmou Nexant Chem Systems.

„Štandardom je úcinný predprivatizacný due diligence, analýza hlavných prícin neúspešného procesu v predchádzajúcej privatizácii a tým aj minimalizovanie rizík dokoncenia privatizácie Unipetrolu,“ povedal riaditel divízie investicného bankovníctva Slavie Viktor Levkanic.

Dalším tendrom, v ktorom sa Slavia Capital uchádza o poradenské miesto, je predaj majetkových podielov v strojárskej firme Královopolská. Podiely predávajú Ceská konsolidacní agentura (CKA) spolu so spolocnostou Kras, ktorá je dcérou ceského Fondu národního majetku. „Z dlhodobého pohladu je dôležité nájst strategického a kapitálovo silného partnera, ktorý by podporil rozvoj celej spolocnosti a predovšetkým rozvoj investicných celkov,“ povedal k predaju podielov v Královopolskej Levkanic.

Slavia Capital sa už v Cechách presadila ako poradca CKA pri predaji jej aktív v skupine Škoda Holding. Slavia pôsobila ako poradca aj pri predaji spolocnosti Vítkovice steel. Na Slovensku firma radila napríklad pri predaji firmy Kovohuty Krompachy alebo Slovenských telekomunikácií. Okrem poradenstva sa Slavia venuje aj investicnému bankovníctvu a financnému poradenstvu.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

25. 9. 2020

USD 1,163 0,001
CZK 27,107 0,092
GBP 0,913 0,001
HUF 363,160 1,290
CAD 1,556 0,004

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS