ČLÁNOK
Sieť audítorskej firmy Andersen sa rozpadá
25. marca 2002

Celosvetová sieť audítorskej spoločnosti Andersen vykázala ďalšie známky rozpadu, keď jej veľké pobočky na celom svete podnikli samostatné kroky na odtrhnutie. Americký Andersen okrem toho stratil niekoľko ďalších významných klientov.

Novozélandský Andersen v piatok informoval, že plánuje zlúčiť svoje prevádzky s konkurenčnou spoločnosťou Ernst & Young, kanadská časť zase rokuje o zlúčení s KPMG. V priebehu predchádzajúceho dňa o fúzii s PricewaterhouseCoopers informovali hongkongský a čínsky Andersen. Ruská divízia plánuje uzavrieť dohodu s Ernst & Young. Andersen pôvodne rokoval o celosvetovom zlúčení s KPMG, tento proces však skončil neúspechom, pretože jeho pobočky na celom svete uzatvárajú dohody na vlastnú päsť.

Budúcnosť amerického Andersenu je ohrozená, pretože o jeho služby v piatok stratilo záujem niekoľko ďalších významných klientov. Poslednými „veľkými rybami“ boli Waste Management Inc a Chicago Mercantile Holdings, materská spoločnosť komoditnej burzy Chicago Mercantile Exchange. Poisťovňa Hartford Financial Services informovala, že ďalšiu spoluprácu s Andersen prehodnotí, a v súčasnosti prechádza procesom výberu nového audítora.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

14. 6. 2024

USD 1,069 0,010
CZK 24,736 0,037
GBP 0,842 0,003
HUF 398,000 1,520
CAD 1,470 0,012

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS