ČLÁNOK
SES Tlmače a francúzsky Alstom podpísali dohodu o spolupráci
1. apríla 1999

Slovenské energetické strojárne (SES), a.s., Tlmače včera podpísali s francúzskou spoločnosťou Alstom rámcovú dohodu o dlhodobej spolupráci. V rámci tejto dohody podpísali predstavitelia oboch firiem aj dodávku v celkovej hodnote 5,5 mil. francúzskych frankov. Na tlačovej besede o tom včera informoval minister hospodárstva SR Ľudovít Černák. Podľa neho doterajšie celkové dodávky Alstomu do SES predstavovali zhruba 500 mil. Sk. Podľa francúzskeho ministra zahraničného obchodu Jacquesa Dondouxa sa táto spolupráca bude týkať výroby výmenníkov tepla.
Ďalšia francúzska firma Thomson spolupracuje na projekte výroby radarov. Na tomto projekte sa zúčastňuje aj Ministerstvo hospodárstva a Ministerstvo obrany SR. Podľa Ľ. Černáka sa táto spolupráca vyvíja dobre aj vďaka dohodnutým úverovým podmienkam. V súčasnosti projekt prechádza do fázy „kooperačnej výroby“ a postupne by sa mali slovenské podniky zúčastňovať na sériovej výrobe radarov. Okrem tohto projektu Thomson rokuje o hlbšej spolupráci v Calexe Zlaté Moravce.
Minister Černák považuje investíciu France Telecom v Globteli za veľmi úspešnú. Čo sa týka možnej účasti France Telecom ako strategického partnera v Slovenských komunikáciách, bude Ľ. Černák rád, keď táto firma vyhrá medzinárodný tender, ale bude musieť súťažiť s ostatnými prihlásenými.
Francúzsko je v poradí šiestym najväčším investorom na Slovensku. Na zahraničných investíciách v SR sa francúzski investori podieľajú 7 %. Medzi tri najväčšie francúzske investície patrí investícia Rhone Poulenc do Chemlonu Humenné, Credit Lyonnais do finančného sektoru a France Telecom do Globtelu.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

25. 9. 2020

USD 1,163 0,001
CZK 27,107 0,092
GBP 0,913 0,001
HUF 363,160 1,290
CAD 1,556 0,004

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS