ČLÁNOK
Septembrové MVZ rozhodne podľa Eichlera o budúcnosti podniku
3. augusta 1999

Septembrové mimoriadne valné zhromaždenie (MVZ) VSŽ, a.s., Košice by podľa prezidenta spoločnosti Gabriela Eichlera malo rozhodnúť o budúcnosti podniku. Zdôraznil, že MVZ rozhodne, akým smerom spoločnosť pôjde, či je záujem, aby prišlo k pokroku a VSŽ sa vydali cestou k silnému konkurencieschopnému európskemu podniku.

G. Eichler priznal, že najväčším problémom VSŽ je akcionárska otázka, nie schopnosť podniku. Vyjadril sa aj k svojmu ďalšiemu pôsobeniu v spoločnosti. „Ak to pôjde správnym smerom, rád zostanem, v opačnom prípade rád odídem,“ skonštatoval.

Deutsche Bank bola podľa G. Eichlera vybratá ako poradca pre VSŽ s cieľom reštrukturalizovať dlhy spoločnosti a hľadať a vyjednávať s možnými strategickými investormi. Prezident VSŽ zdôraznil, že podnik nemôže pokračovať bez toho, aby prišlo k dohodám s bankami a vyzdvihol úlohu silného strategického investora. Zopakoval potrebu reštrukturalizácie podniku ako základného predpokladu reštrukturalizácie jeho dlhov a potrebu zjednotiť 30 dcérskych spoločností do jednej, sústredenej na oceliarsku výrobu. „Za nešťastné považujem, že pri každom kroku v tomto smere narážame na odpor rôznych ľudí. Najjednoduchšie veci majú dosť silný odpor a s ním sa nedajú dosahovať stanovené ciele,“ myslí si G. Eichler.

R. Schuster povedal, že chcel byť informovaný o situácii vo VSŽ, či podnik vyrába, ako sa vyvíja export a či zamestnanci dostávajú mzdu. „V tom som dostal kladnú odpoveď. Zároveň sme sa dohodli na mojej oficiálnej návšteve VSŽ 20. septembra,“ doplnil.

Na margo spolupráce mesta Košice a VSŽ G. Eichler povedal, že pokiaľ má podnik finančné možnosti, využíva všetky spôsoby, ako mestu pomôcť. „Naliehal som predovšetkým na povinnosti VSŽ, ktoré vyplynuli zo starých dlhov v objeme dvakrát 15 mil. Sk. Ide o prostriedky sľúbené mestu v mestskom zastupiteľstve pri predaji majetku. Prezident VSŽ sľúbil zrealizovať toto v najbližších dňoch,“ uzavrel R. Schuster.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

23. 5. 2024

USD 1,085 0,002
CZK 24,738 0,010
GBP 0,852 0,000
HUF 387,080 0,970
CAD 1,483 0,002

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS