ČLÁNOK
SE by mohli byť sprivatizované v prvej polovici 2002
12. júna 2001

Výrobná časť Slovenských elektrární a teplárne by mohli byť sprivatizované v prvej polovici budúceho roka. Po Porade ekonomických ministrov to v pondelok povedal vicepremiér pre ekonomiku Ivan Mikloš. Podiely v rozvodných podnikoch by mali byť podľa Mikloša sprivatizované do konca tohto roka alebo najneskôr začiatkom budúceho. U jedného rozvodného podniku už bol schválený základný privatizačný projekt, druhý bude schválený v priebehu najbližších dní a tretí projekt by mal byť schválený do štyroch týždňov. „Realizuje sa proces výberu privatizačných poradcov, a potom by to mala byť už otázka niekoľkých mesiacov,“ povedal k privatizácii rozvodných podnikov Mikloš.

Ekonomickí ministri v pondelok spresnili uznesenia týkajúce sa reštrukturalizácie elektroenergetiky, ktoré reagujú na aktuálnu situáciu. K zmene v návrhu modelu transformácie elektroenergetiky a spôsobu privatizácie časti majetku elektroenergetických podnikov došlo podľa Mikloša z toho dôvodu, že komárňanská tepláreň už nefunguje a prešovská a košická tepláreň sa zlúčili do spoločnosti TEKO, a.s.

Porada ekonomických ministrov sa zaoberala aj zmenou privatizačného rozhodnutia týkajúceho sa majetkovej účasti Fondu národného majetku SR v spoločnosti Geos, a.s. Bratislava. V kupónovej privatizácii sa totiž z pôvodne vyčlenených 65 % akcií predalo len 45 %. Zvyšok sa podľa Mikloša „predá štandardným spôsobom“.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

29. 9. 2020

USD 1,170 0,003
CZK 27,148 0,015
GBP 0,910 0,005
HUF 365,700 1,580
CAD 1,566 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS