ČLÁNOK
Schválenie privatizačného projektu SPP sa predĺži
14. marca 2001

Schválenie základného privatizačného projektu Slovenského plynárenského priemyslu, š.p. Bratislava (SPP) Ministerstvom pre správu a privatizáciu národného majetku SR (MSPNM) sa predĺži. Agentúre SITA to potvrdil hovorca MSPNM Róbert Merva.

Podľa schváleného harmonogramu urýchlenia privatizácie mal byť tento krok vykonaný do 15. marca. Ministerstvo privatizácie však zatiaľ neukončilo práce na posudzovaní projektu. „Jedným z dôvodov je veľký rozsah majetku SPP, ktorého kompletizácia spomalila práce na posúdení základného privatizačného projektu,“ povedal pre SITA Róbert Merva. V predloženom projekte totiž neboli kompletné podklady o niektorých odštepných závodoch SPP. Ministerstvo by malo podľa Mervu ukončiť posudzovanie projektu najneskôr do konca marca. Preto nie sú podľa jeho slov ohrozené žiadne ďalšie termíny vyplývajúce z harmonogramu privatizácie SPP. Toto zdržanie tak nebude mať žiadny vplyv na predpokladaný termín získania zdrojov z privatizácie SPP, ktoré sú potrebné najmä na výplatu dlhopisov Fondu národného majetku SR (FNM).

Podľa harmonogramu privatizácie SPP by mal FNM v apríli vytvoriť zo štátneho podniku SPP akciovú spoločnosť. Tender na privatizáciu podniku by malo ministerstvo hospodárstva v spolupráci s poradcom pre privatizáciu, ktorým je spoločnosť Credit Suisse First Boston, vyhlásiť v priebehu júna. Podiel v SPP vo výške 49% sa bude predávať prostredníctvom medzinárodnej súťaže vybranému investorovi, cez kapitálové trhy, prípadne kombináciou oboch metód. Návrh na rozhodnutie o predaji akcií SPP by malo MSPNM vláde predložiť v októbri


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

24. 5. 2024

USD 1,084 0,001
CZK 24,736 0,002
GBP 0,852 0,001
HUF 385,180 1,900
CAD 1,487 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS