ČLÁNOK
Schválenie interrupčnej novely by oslabilo korunu
1. októbra 2003

Väčšina bankových analytikov je presvedčená, že slovenská koruna by v prípade schválenia interrupčnej novely v parlamente reagovala oslabením. Iba dvaja z ôsmich oslovených analytikov predpokladajú, že kurz slovenskej koruny by sa neoslabil. Väčšina považuje interrupčnú novelu za zdroj nestability vládnej koalície. „Na druhej strane sa už ostrie rozporov značne otupilo, takže reakcia trhu bude možno nervózna, nemala by však narušiť prevládajúci trend zhodnocovania slovenskej koruny,“ uvádzajú odborníci.

Siedmi z ôsmich slovenských analytikov si myslia, že úspešná dôchodková reforma môže mať na ekonomický vývoj v krajine pozitívny vplyv, naopak výrazne negatívne by sa na vývoji odzrkadlil neúspech. Podľa analytikov jedným z predpokladaných efektov dôchodkovej reformy bude v tom, že do istej miery odloží spotrebu na neskoršie roky, keď usporené peniaze z osobných účtov budú dôchodcovia využívať. Úspech je podmienený súčasným reformovaním prvého piliera a budovaním druhého piliera. Vyplýva to z prieskumu medzi analytikmi ôsmich komerčných bánk, ktorý vykonala od 16. do 19. septembra agentúra Polis Slovakia v spolupráci s Profini.sk, internetovým denníkom o slovenskej a svetovej ekonomike.

Prieskum sa uskutočnil v Slovenskej sporiteľni, a.s., Všeobecnej úverovej banke, a.s., Tatra banke, a.s., ING bank n.v., Československej obchodnej banke, a.s., Ľudovej banke, a.s., UniBanke, a.s. a Poštovej banke, a.s.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

18. 9. 2020

USD 1,183 0,004
CZK 26,727 0,020
GBP 0,913 0,002
HUF 360,780 0,380
CAD 1,560 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS