ČLÁNOK
SAS rokuje o poskytovaní CRM pre slovenské banky
16. októbra 2002

O možnosti poskytovania analytických aplikácií pre riadenie vzťahov so zákazníkmi (CRM) rokuje medzinárodná spoločnosť SAS Institute s finančnými inštitúciami v SR, ako aj firmami pôsobiacimi v oblasti telekomunikačných služieb. Najväčším slovenským klientom spoločnosti SAS, ktorá sa zaoberá výrobou softwaru a poskytovaním služieb business intelligence, je zatiaľ Slovenská poisťovňa, a.s. Medzi klientov SAS patrí napríklad aj Deutsche Telecom a T-Mobile, preto spoločnosť očakáva začiatok spolupráce v telekomunikačnej oblasti v krátkom čase. Pre agentúru SITA to uviedla riaditeľka SAS pre SR a ČR Jana Žižková.

SAS je najväčší svetový dodávateľ CRM, ktorých cieľom je účinnejšia komunikácia so zákazníkom a následne aj vyššia ziskovosť. SAS poskytuje aj riešenia na riadenie rizík v bankovom sektore. V súvislosti s dohodou Basel II, ktorá zahŕňa odporúčania navrhnuté Bazilejskou komisiou pre bankový dohľad, rokuje SAS aj so slovenskými bankami. Basel II sa zameriava hlavne na riadenie operačného rizika v bankách, teda nepredvídateľného rizika súvisiaceho napríklad s technológiami.

S cieľom prezentovať praktické skúsenosti s využívaním technológií SAS pre oblasť CRM, riadenia rizika a finančného riadenia, usporiadava SAS siedmy ročník konferencie SAS Fórum 15. a 16. októbra. Účastníkmi konferencie, ktorej cieľom je výmena praktických skúseností slovenských a českých firiem, sú aj spoločnosti z Talianska, Maďarska a Číny. Konferencie sa zúčastnia napríklad Slovenské Telekomunikácie, Shanghai Baosight Software, IDC, S&K Management System, OTP Banka Slovensko, Slovenská sporiteľňa, Česká spořitelna Komerční banka, Český Telecom, Západočeská energetika, maďarská CIB Bank a talianska UniCredito.

V oblasti aplikácií CRM má SAS zhruba 18-percentný trhový podiel a je tak najväčším dodávateľom v tejto oblasti na svete. Podiel SAS sa vlani zvýšil o 4 % a celkový trh analytických aplikácií vzrástol v roku 2001 o 13 % na 461 mil. USD. Spoločnosť umožňuje svojim zákazníkom transformovať veľké množstvo dát generovaného napríklad v rámci e-businessu do podoby využiteľných informácií.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

23. 5. 2024

USD 1,085 0,002
CZK 24,738 0,010
GBP 0,852 0,000
HUF 387,080 0,970
CAD 1,483 0,002

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS