ČLÁNOK
SARIO má nové predstavenstvo, dozornú radu a stanovy
30. augusta 2001

Mimoriadne valné zhromaždenie (MVZ) akcionárov Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu, a. s. (SARIO) zmenilo utorok stanovy spoločnosti, zvolilo nové predstavenstvo a dozornú radu. Informoval o tom hovorca ministra hospodárstva Peter Benčurik. Predmetom činnosti SARIO budú jej nepodnikateľské aktivity zamerané na podporu vstupu zahraničných investícií. Základné imanie agentúry je 1,543 mil. Sk.

Za nového predsedu predstavenstva bol zvolený Miroslav Malík, ktorý v súčasnosti pôsobí ako generálny riaditeľ sekcie európskej integrácie Ministerstva hospodárstva SR. Hovorca ministra nevylúčil, že Malík bude vo funkcii dočasne a že na jeho miesto a na post generálneho riaditeľa agentúry bude vypísané výberové konanie.

Na základe minulotýždňového rozhodnutia vlády budú akcionármi SARIO len Ministerstvá hospodárstva, financií a Úrad vlády SR. Na MVZ sa zúčastnili zástupcovia Ministerstva hospodárstva a financií, Úradu vlády SR a ešte aj Ministerstva životného prostredia. Ministerstvo hospodárstva má podľa rozhodnutia vlády čo najskôr odkúpiť od rezortov životného prostredia, práce, privatizácie a Fondu národného majetku ich podiely v SARIO.

Dozorná rada agentúry bude mať po utorku troch členov, ktorí sú kandidátmi jednotlivých akcionárov, čiže Ministerstva financií, hospodárstva a Úradu vlády SR. Ministerstvo životného prostredia požadovalo, aby členov predstavenstva bol aj odborník na otázky životného prostredia. Členmi predstavenstva sú okrem Malíka aj zástupcovia súčasného manažmentu SARIO. Okrem predstavenstva a dozornej rady by mala byť v budúcnosti vytvorená kontrolná správna rada, ktorej členovia budú zastupovať jednotlivé obchodné komory, resp. organizácie zaoberajúce sa ochranou životného prostredia.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

12. 7. 2024

USD 1,089 0,004
CZK 25,341 0,020
GBP 0,840 0,003
HUF 391,900 2,050
CAD 1,483 0,004

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS