ČLÁNOK
Ruhrgas predložil ponuku na kúpu plynárenskej divízie MOL
14. novembra 2001

Nemecká plynárenská spoločnosť Ruhrgas AG so sídlom v Essene predložila ponuku na kúpu plynárenskej divízie maďarskej ropnej a plynárenskej spoločnosti MOL. Informoval o tom hovorca spoločnosti Ruhrgas Henning Arecz.

Ruhrgas AG patrí medzi prvé spoločnosti, ktoré prejavili záujem o spomínanú divíziu, takže nie je prekvapujúce, že firma nečakala na posledný možný termín predloženia ponuky, povedal Arecz. Hovorca neposkytol žiadne informácie, týkajúce sa podrobností predloženej ponuky. Spoločnosť MOL neposkytla informácie o tendri, a dokonca ani nepotvrdila nedávne informácie, že ponuky na kúpu plynárenskej divízie sa budú prijímať do pondelka.

Analytici sa domnievajú, že ak by mal plynárenskú divíziu kúpiť štát, ako sa spomínalo pri rôznych príležitostiach, bude to štátna rozvojová banka Magyar Fejlesztesi Bank Rt, ktorá bude kvalifikovaná pre uskutočnenie akvizičného kontraktu. V tomto prípade by sa mala banka nachádzať medzi uchádzačmi, zatiaľ však nereagovala na otázky novinárov ohľadne predkladania ponuky. Podľa nedávnych vyhlásení manažmentu firmy MOL plánuje spoločnosť predať 49 % svojej plynárenskej divízie. Spoločnosť Ruhrgas nedávno oznámila, že 49-percentný podiel sa ponúkne samostatnému strategickému investorovi.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

19. 7. 2024

USD 1,089 0,004
CZK 25,261 0,003
GBP 0,843 0,001
HUF 390,900 1,170
CAD 1,494 0,002

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS