ČLÁNOK
Rozvoj elektronického podnikania potrebuje novú legislatívu
24. októbra 2000

Pre rozvoj elektronického podnikania na Slovensku je nevyhnutné prijatie smerníc EÚ o elektronickom podpise a o elektronickom obchode. Na 6. medzinárodnej konferencii Internet v riadení a obchode firmy to uviedol štátny tajomník ministerstva hospodárstva (MH) SR Peter Brňo. Podľa neho je pravdepodobné, že vzhľadom na tlak podnikateľskej komunity nadobudne zákon o elektronickom podpise účinnosť už 1. januára 2001.

Zákon o elektronickom obchode sa podujalo MH SR vypracovať na základe svojho uznesenia ešte v máji minulého roka. Obe právne normy sú zahrnuté v kapitole Telekomunikácie a informačné technológie v prístupových rokovaniach do únie a sú preto nevyhnutnou požiadavkou pre naše prijatie do EÚ.

Podľa obchodného riaditeľa spoločnosti Ma-Rek s.r.o. Mareka Farkaša by mal byť budúci rok prelomový z hľadiska výdavkov na internetový marketing. „Viaceré spoločnosti, ktoré doteraz len uvažovali o takejto forme zviditeľňovania, by mali v budúcom roku výraznejšie investovať do internetu a internetovej reklamy,“ dodal.

Podľa skúseností marketingového riaditeľa spoločnosti Mega&Loman Petra Sedláka je pre efektívny internetový marketing dôležitá dlhodobá a aktualizovaná prezentácia. Napríklad životnosť reklamných prúžkov (bannerov) je podľa jeho skúseností približne jeden, maximálne dva týždne. Zvyšuje sa aj počet domácností pripojených na internet, stále však až 51 % pripojení realizujú ľudia zo svojich pracovísk.

Podľa Beáty Veverovej zo spoločnosti Webner s.r.o. má e-marketing spoločný cieľ s klasickým marketingom – dosahovanie profitu. Avšak úspešná prezentácia na internete vyžaduje predovšetkým rýchlejšie a presnejšie reakcie na podnety zákazníkov a trhu.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

26. 1. 2021

USD 1,214 0,001
CZK 26,080 0,000
GBP 0,887 0,001
HUF 358,610 1,280
CAD 1,544 0,002

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS