ČLÁNOK
Roland Garros 2003: Tenisové víťazstvá a bezdrôtové riešenia IBM pre e-biznis
30. mája 2003

Spoločnosť IBM oznámila spustenie nového bezdrôtového riešenia na turnaji Roland Gaross, ktorý umožní hráčom, športovým reportérom a návštevníkom VIP zóny prístup k dôležitým turnajovým informáciám prostredníctvom nového inteligentného telefónu Sony Ericsson P800 GPRS a nového notebooku IBM ThinkPad s technológiou bezdrôtového pripojenia WiFi.

Novinkou tohtoročného turnaja je bezdrôtový systém, ktorý bol vybudovaný na podporu aplikácií prebiehajúcich v reálnom čase. Aplikácie umožňujú priamy kontakt s aktuálnymi udalosťami na dvorcoch, pomáhajú organizátorom, sponzorom a novinárom byť „pripojený“ pri plnení každodenných úloh, alebo pri sledovaní tenisu.

Nové bezdrôtové riešenie IBM zabezpečuje množstvo WiFi prípojných bodov, tzv. „horúce miesta“, ktoré sú umiestnené v salóne pre hráčov, v tlačovom centre a v „dedine“ Roland Garros. Užívatelia majú vysokorýchlostný prístup k IBM Roland Garros aplikáciám a k internetu prostredníctvom bezdrôtovej širokopásmovej siete. Bezdrôtové pripojenie je sprístupnené na notebookoch IBM ThinkPad T40 vybavených technológiou Intel Centrino.

V tlačovom centre Roland Garros majú novinári možnosť odosielať aktuálne články a fotografie, v salóne hráčov na kurte Philippa Chatriera môžu hráči získať čerstvé turnajové informácie a kontaktovať sa s príbuznými, priateľmi a fanúšikmi. V „dedine“ Roland Garros majú sponzori a VIP hostia prístup k podnikovým intranetom a práci ďaleko vzdialenej od centra tenisového diania.

„Nové bezdrôtové riešenia IBM na Roland Garros demonštrujú ich reálnu výhodu pre podniky a obchod. Nový systém umožňuje množstvu rôznych užívateľov vykonávať dôležité úlohy, ktoré by inak museli spracovať až po príchode domov, alebo do práce,“ uvádza viceprezident IBM pre bezdrôtový e-biznis v regióne EMEA Guido Bartels. „Pre IBM išlo o prirodzený krok, ktorým spoločnosť sprístupnila bezdrôtový pripojenie používateľom v takomto prostredí. Užívatelia môžu ostať v kontakte s každodennými záležitosťami alebo vykonávať úlohy efektívnejšie. Zabezpečili sme hráčom rýchlejší prístup k aktuálnym informáciám o ich protivníkoch, reportéri môžu napĺňať zajtrajšie titulky rýchlejšie a naši klienti si vychutnajú tenis s minimálnym narušením ich pracovných záležitostí.“

Bezdrôtové pripojenie použité na Roland Garros vyvinula divízia IBM Global Services a je špeciálne upravenou sadou aplikácií prebiehajúcich v reálnom čase. Bezdrôtové pripojenie cez telefóny/PDA Sony Ericsson P800 v sieti GPRS francúzskeho operátora Orange alebo na notebookoch IBM T40 ThinkPads v sieti WiFi zabezpečuje prístup k informáciám o aktuálnych výsledkoch a štatistikám, životopisom najvyššie nasadených hráčov, rozpisom zápasov, ako aj k Rádiu Roland Garros.

IBM je najväčšia spoločnosť v oblasti informačných technológií na svete, ktorá už 80 rokov pomáha podnikom inovovať. Spoločnosť IBM využíva všetky zdroje svojej vlastnej organizácie aj kľúčových podnikových partnerov, aby ponúkla spektrum služieb, riešení a technológií, ktoré umožnia zákazníkom naplno využiť éru „on demand“. Bezdrôtová e-business stratégia IBM rozširuje aplikácie pre e-business do nových oblastí klientských riešení. Stratégia zahŕňa budovanie, zavádzanie a vytvorenie mobilných aplikácií, rozšírenie iniciatívy na stanovenie otvorených priemyselných štandardov a vyškolenie stovky „bezdrôtových“ konzultantov.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

24. 9. 2020

USD 1,165 0,005
CZK 27,015 0,050
GBP 0,912 0,007
HUF 364,450 0,560
CAD 1,560 0,001

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS