ČLÁNOK
Rokovanie o zmluve medzi štátom a veriteľskými bankami VSŽ
26. apríla 1999

Do konca tohoto týždňa by mali byť pripravené zásady zmluvy medzi štátom a skupinou veriteľských bánk VSŽ Košice. Termín podpisu zmluvy, ktorá má novelizovať súčasný stand still agreement (stabilizačnú dohodu) podpísanú medzi bankami a VSŽ, bude závisieť od pripomienok bánk k návrhu novej zmluvy. V spomínanej zmluve sa má dohodnúť a koordinovať postup veriteľských bánk košických hút a štátu ako významného veriteľa VSŽ s pohľadávkou v hodnote 2,5 mld. Sk, počas platnosti novelizovaného stand still agreementu. Maximálna platnosť tejto dohody bude pritom tri krát 60 dní. Pre agentúru SITA to na margo piatkového rokovania ohľadom VSŽ na pôde ministerstva financií uviedol hovorca ministerky financií Peter Švec.

Pripravovaná zmluva medzi štátom a bankami by mala umožniť vláde presadiť zástupcov štátu do orgánov VSŽ a zabrániť aj odpredaju aktív spoločnosti na podnet veriteľov počas platnosti stabilizačnej dohody. Zmluva by mala tiež zaručiť, aby banky nemohli počas trvania stand still agreement podať návrh na začatie konkurzu vo VSŽ, ako aj účasť štátu v procese výberu strategického investora pre VSŽ.

Ohľadom pripravovanej zmluvy medzi štátom a skupinou veriteľských bánk sa v piatok 23. apríla na Ministerstve financií (MF) SR uskutočnilo rokovanie, na ktorom sa okrem zástupcov MF zúčastnili aj predstavitelia akcionárov a veriteľov VSŽ – Všeobecnej úverovej banky a Slovenskej sporiteľne a tiež zástupcovia Ministerstva spravodlivosti SR.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

30. 5. 2024

USD 1,082 0,004
CZK 24,770 0,039
GBP 0,851 0,000
HUF 389,450 2,370
CAD 1,483 0,001

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS