ČLÁNOK
Rokovania R. Schustera so zainteresovanými stranami pokračujú
14. septembra 1999

Záujem o rozhovor prejavili aj zástupcovia americkej firmy U.S. Steel, ktorá má záujem o kapitálový vstup do železiarní. S jej predstaviteľmi sa R. Schuster stretne vo štvrtok. Povedal to na pondelkovom brífingu v Košiciach, ktorý sa konal pri príležitosti oficiálneho otvorenia Detašovaného pracoviska Prezidentskej kancelárie v Košiciach.

„Do vnútorných záležitostí VSŽ nemôžem zasahovať, ale aj pre mňa je dôležitý vzťah tohto kombinátu voči štátu, bankám a samotnému mestu,“ povedal prezident SR, ktorý sa podľa vlastných slov doteraz stretol s takmer všetkými zainteresovanými stranami VSŽ. Oficiálna návšteva prezidenta vo VSŽ je naplánovaná na 20. septembra.

Prezident uviedol, že sa nebráni akémukoľvek stretnutiu, ktoré by bolo pre košických hutníkov prospešné. Ako povedal, Alexander Rezeš, akcionár VSŽ a bývalý predseda dozornej rady tejto spoločnosti, ho zatiaľ neoslovil a v najbližších dňoch takéto stretnutie nie je v pláne.

„VSŽ nesmú stagnovať, bolo by nepríjemné, keby sa tu spustil mechanizmus prepúšťania. Význam tejto fabriky je rovnako dôležitý pre každého v tejto republike. Osobitne leží na srdci aj mne, pretože som tu prežil 12 rokov,“ dodal R. Schuster.

Začiatkom septembra sa prezident SR stretol so šéfom spoločnosti Hutník (10-percentný akcionár VSŽ) Jaroslavom Gruberom. Hutník podal nedávno návrh na zvolanie mimoriadneho valného zhromaždenia VSŽ, na ktorom chce presadiť zmeny vo vedení spoločnosti. Tomuto stretnutiu predchádzalo rokovanie so súčasným prezidentom VSŽ Gabrielom Eichlerom. Stretnutia s R. Schusterom sa potom 3. augusta zúčastnili aj predseda predstavenstva VSŽ Vladimír Repčák a bývalí členovia predstavenstva Ladislav Drabik, Ján Valenčík a Sergej Zápotocký, ktorí z funkcie odstúpili v prvej polovici augusta.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

23. 5. 2024

USD 1,085 0,002
CZK 24,738 0,010
GBP 0,852 0,000
HUF 387,080 0,970
CAD 1,483 0,002

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS