ČLÁNOK
Riaditeľ bratislavského letiska bude odvolaný v piatok
18. júna 2008

Riaditeľ bratislavského letiska bude odvolaný v piatok

Minister dopravy Ľubomír Vážny tvrdí, že má v zálohe tipy na vymenovanie nového riaditeľa letiska v Bratislave, zatiaľ je však predčasné o tom hovoriť
 
Výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva bratislavského letiska Karol Biermann bude odvolaný na riadnom valnom zhromaždení letiskovej spoločnosti v piatok 20. júna. Potvrdil to minister dopravy Ľubomír Vážny po stredajšom rokovaní vlády v súvislosti s pokynom premiéra Roberta Fica na výmenu vedenia letiska. „Stotožnil som sa s názorom premiéra,“ povedal Vážny. Premiér v stredu kritizoval ministra financií Jána Počiatka a vedenie letiska v Bratislave kvôli ich stretnutiu s predstaviteľom J&T v Monaku. Karol Biermann ministrovi dopravy potvrdil účasť na tomto stretnutí.
„Takéto konanie je podľa mňa nezlučiteľné s funkciou, kde zastupuje štát ako 100-percentného akcionára letiska,“ povedal ďalej Vážny. Na otázku, prečo má byť odvolaný len riaditeľ letiska a nie celé jeho vedenie, ako o tom informoval premiér, Vážny uviedol: „Nejdem vymieňať vedenie, ale v prvom rade generálneho riaditeľa a predsedu predstavenstva.“ Nekomentoval však ďalšiu otázku, či v prípade ministra Počiatka, ktorý si na rozdiel od riaditeľa letiska vyslúžil od Fica len žltú kartu, je podobné konanie prípustné.
Vážny tvrdí, že má v zálohe tipy na vymenovanie nového riaditeľa letiska v Bratislave. Zatiaľ je podľa neho predčasné o tom hovoriť. Nástupca súčasného riaditeľa letiska sa podľa ministra dopravy bude musieť rýchlo oboznámiť s rozvojovým projektom bratislavského letiska, Vážny v tom však nevidí problém. V tejto súvislosti zopakoval, že projektová dokumentácia na vyhlásenie tendra má byť hotová v polovici júla tohto roka a ešte v tom istom mesiaci má byť vyhlásená súťaž na stavebné práce pre výstavbu nového osobného terminálu na bratislavskom letisku. Zmluva s vybratým dodávateľom by mala byť uzatvorená do konca tohto roka a v tomto roku by sa ešte mali začať aj stavebné práce, aby sa stihla charterová letecká sezóna v lete roku 2010.
 

Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

21. 6. 2024

USD 1,069 0,003
CZK 24,949 0,051
GBP 0,845 0,000
HUF 396,930 0,460
CAD 1,463 0,006

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS