ČLÁNOK
Reuters a 50 bánk formuje nový online obchod s devízami
24. októbra 2000

Najvýznamnejší hráči na devízovom trhu v utorok podnikli prvý krok v procese zmeniť tvár obchodovania s devízami uvedením devízového trhu založeného na internete s názvom Atriax. Atriax zaviedlo 50 bánk, ktoré spoločne predstavujú viac ako polovicu celého globálneho obchodovania s devízami a tlačová a informačná spoločnosť Reuters Group Plc, pričom prijali internetovú technológiu, ktorá už priniesla revolúciu na ostatné finančné trhy.

Vybudovaný portál dovolí spoločnostiam, investičným fondom a profesionálnym devízovým dílerom obchodovať online s viac ako 100 zahraničnými menami. Najväčšími štyrmi akcionármi v Atriax budú tri najvýznamnejšie spoločnosti na devízovom trhu – Chase Manhattan Bank, Citibank a Deutsche Bank a spoločnosť Reuters. Informačná agentúra Reuters bude spracovávať informácie a správy trhu v reálnom čase a spoločnosť spolu so svojimi pobočkami bude tiež medzi firmami, ktoré budú zabezpečovať technologickú podporu systému.

Kľúčovou výhodou tohto online obchodovacieho systému oproti konkurencii, ako je napríklad FX Alliance, je, že členovia Atriaxu sa budú môcť podieľať na elektronickej platforme devízového trhu bezplatne. Navrhnutým generálnym riaditeľom Atriax je Dan Morehead, ktorý bol predtým finančným riaditeľom v spoločnosti Tiger Management L.L.C. a pracoval aj v Deutsche Bank, Bankers Trust a Goldman Sachs.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

15. 1. 2021

USD 1,212 0,000
CZK 26,163 0,027
GBP 0,890 0,001
HUF 359,990 0,420
CAD 1,541 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS