ČLÁNOK
Reštrukturalizácia pokračuje transformáciou VSŽ Oceľ na a.s.
13. januára 2000

Od 1. januára 2000 sa spoločnosť VSŽ Oceľ, s r.o. pretransformovala na akciovú spoločnosť, do ktorej zároveň sfúzovali spoločnosti VSŽ Export – Import a VSŽ Ferroenergy. Pre agentúru SITA to uviedol hovorca VSŽ, a.s., Košice Jozef Marko.
Do štruktúry VSŽ Oceľ, a.s. bola bývalá spoločnosť VSŽ Export – Import začlenená ako jej závod Predaj a bývalá spoločnosť VSŽ Ferroenergy ako divízny závod Energetika. Uskutočnila sa aj fúzia VSŽ Infoconsult, a.s. do VSŽ, a.s., v rámci ktorej poskytuje bývalá spoločnosť informačné služby ako odbor Informačný servis.
„Týmito postupnými krokmi chceme maximálne zefektívniť a zjednodušiť riadenie a dosiahnuť model organizačného usporiadania VSŽ s prehľadnými a kontrolovanými finančnými a informačnými tokmi. Uplatňujeme pritom tzv. manažérsku reštrukturalizáciu, to znamená, že do predstavenstva transformovanej akciovej spoločnosti VSŽ Oceľ sme zvolili ľudí, ktorí sú členmi vedenia VSŽ, a.s. a ktorí majú dostatok dôvery, informácií a schopností na to, aby sme spoločne dosiahli konečný cieľ – vytvorenie konkurencieschopnej hutníckej firmy,“ povedal na margo zmien prezident a predseda predstavenstva VSŽ, a.s. Gabriel Eichler.
G. Eichler avizoval reštrukturalizáciu spoločnosti spočívajúcu aj v transformácii VSŽ Oceľ na akciovú spoločnosť už minulý rok. VSŽ sledujú zbavenie sa aktivít, ktoré nesúvisia priamo s hlavnou činnosťou podniku – hutníctvom.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

1. 12. 2023

USD 1,088 0,006
CZK 24,331 0,039
GBP 0,860 0,003
HUF 379,700 1,050
CAD 1,474 0,013

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS