ČLÁNOK
Rakúska skupina RZB získala päť najlepších cien od Euromoney
15. júla 2002

Rakúska banka Raiffeisen Zentralbank Österreich AG (RZB) získala od britského renomovaného finančného magazínu Euromoney päť najlepších ocenení pre rok 2002. Dve z nich získala i slovenská Tatrabanka, v ktorej Raiffeisen Zentralbank Österreich AG vlastnila k 31. 3. tohto roku 72,3 % akcií. V piatok o tom informovala rakúska banka.

Juhoslovanská Raiffeisenbank Jugoslavija, slovenská Tatra banka, slovinská RZB a rumunská Raiffeisen Investment AG získali pre skupinu RZB spolu päť najlepších ocenení v oblastiach Najlepšia banka roku, Najlepší úverový dom a Najlepšia finančná inštitúcia pre M&A.

Raiffeisenbank Jugoslavija sa podarilo získať titul Najlepšia banka roku najmä vďaka vedúcemu postaveniu na trhu s devízovými vkladmi, ktoré banka dosiahla už krátko po jej otvorení. Udelenie ceny Najlepší úverový dom pre slovinskú RZB odôvodnil Euromoney predovšetkým vedúcim postavením v organizovaní syndikovaných úverov a úspešným programom v oblasti cenných papierov pre obchodníka s potravinami, spoločnosť Mercator. Rumunská finančná inštitúcia skupiny RZB, Raiffeisen Investment AG, získala ocenenie Najlepšia finančná inštitúcia pre M&A vďaka poradenskej činnosti pri privatizácii oceliarskej skupiny Sidex.

Slovenská Tatrabanka získala titul Najlepšia banka roku už ôsmykrát za sebou a spolu s matkou RZB dostala i ocenenie Najlepší úverový dom roka. Euromoney ocenil u banky najmä úspešnú emisiu dlhopisov Slovenských elektrární, a.s. a ŽSR, a.s.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

21. 6. 2024

USD 1,069 0,003
CZK 24,949 0,051
GBP 0,845 0,000
HUF 396,930 0,460
CAD 1,463 0,006

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS