ČLÁNOK
Raiffeisen sa nezúčastní na privatizácii Slovenskej sporiteľne
18. septembra 2000

Rakúska banka Raiffeisen Zentralbank (RZB) nepodala záväznú ponuku na privatizáciu Slovenskej sporiteľne, hoci mala donedávna o slovenský peňažný inštitút záujem. Lehota na podanie ponúk vypršala minulý piatok. „Touto akvizíciou by sme naše výnosy výrazne nezlepšili,“ vysvetlil generálny riaditeľ RZB Walter Rothensteiner. RZB je majoritným akcionárom slovenskej Tatra banky, ktorá podľa generálneho riaditeľa zabezpečuje rakúskemu peňažnému inštitútu vynikajúcu pozíciu, preto nemá zmysel tiahnuť s množstvom peňazí do „boja s veľkými“.

RZB spraví zo svojej slovenskej dcéry koncernové kompetenčné centrum pre internetové bankovníctvo. W. Rothensteiner považuje internet za prioritu v tomto roku. Prvú miliardu šilingov investovala banka do internetovej oblasti už na jar tohto roka. Aj jednotlivé zahraničné dcérske spoločnosti napredujú v oblasti internetového bankovníctva, pričom najlepšia je v súčasnosti práve slovenská Tatra Banka. Pred niekoľkými týždňami spustila Tatra Banka vlastnú internetovú banku Eliot. Slovenskí bankári sú v informačných technológiách veľmi pokročili, ich internetový náskok spočíva aj v záujme zákazníkov.

RZB sa chce stať vedúcou internetovou bankou v Rakúsku a v krajinách strednej a východnej Európy. Pre svojho rakúskeho internetového providera netway Communications rokuje RZB so strategickým partnerom.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

21. 1. 2021

USD 1,216 0,006
CZK 26,094 0,031
GBP 0,886 0,001
HUF 357,380 0,000
CAD 1,535 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS