ČLÁNOK




Rada veriteľov BMG a Horizontu zriadila poradňu
14. mája 2002

Rada veriteľov skrachovaných košických spoločností BMG Invest, s.r.o., a Horizont Slovakia, a.s., začala od pondelka poskytovať poradenské služby pre veriteľov. Bude v nej informovať o súčasnej situácii oboch firiem a veritelia je budú môcť splnomocniť na ich zastupovanie v prípadnom konkurznom konaní. Za vymáhanie pohľadávok nebude rada požadovať žiadne poplatky, ale bude možný dobrovoľný príspevok na chod poradne. Rada veriteľov v najbližších dňoch určí osobu, ktorá bude veriteľov v konkurze zastupovať. Agentúru SITA o tom informoval člen rady Štefan Vaľočík. Poradňa bude fungovať v priestoroch spoločnosti Horizont v Košiciach na Komenského ulici. Bude otvorená predpoludním v pondelok, stredu a a piatok. Priestory poskytlo bezplatne vedenie Horizontu.

Vaľočík tiež uviedol, že podľa jeho informácií predbežný správca konkurznej podstaty spoločnosti Horizont už podal správu Krajskému súdu v Košiciach. Súd ešte čaká na jej doplnenie o finančnú závierku a potom by mal rozhodnúť o prípadnom vyhlásení konkurzu. Na spoločnosť BMG Invest podľa osobného presvedčenia Vaľočíka konkurz súd nevyhlási, lebo firma nemá dostatok majetku.

O momentálnej situácii informovali členovia rady aj veriteľov na nedeľnom stretnutí v Košiciach. Uviedli tam tiež, že pokračuje príprava vzniku ich politickej strany. Rozhodnutie Ministerstva vnútra SR o registrácii Strany za demokratické práva občanov očakávajú jej zakladatelia tento týždeň. „V súčasnosti sa konštituujú okresné a krajské štruktúry strany,“ dodal Vaľočík. Termín ustanovujúceho snemu strany zatiaľ nie je známy.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

21. 6. 2024

USD 1,069 0,003
CZK 24,949 0,051
GBP 0,845 0,000
HUF 396,930 0,460
CAD 1,463 0,006

SPOLUPRÁCA




SSDS

SAF

ReFIS