ČLÁNOK
R. Schuster je spokojný s podmienkami vstupu U.S. Steel do VSŽ
4. apríla 2000

Prezident SR Rudolf Schuster je spokojný s podmienkami vstupu U.S. Steel ako strategického investora do VSŽ. Počas stretnutia s prezidentom VSŽ Gabrielom Eichlerom sa dozvedel podrobnosti o priebehu a výsledkoch rokovania, ktoré doposiaľ nedostal od vlády SR. R. Schuster o tom informoval na tlačovej besede po skončení stretnutia s členmi predstavenstva VSŽ a.s.

„Nie som ten, kto by mal vysloviť podporu vstupu, alebo hodnotiť podmienky dohody. Išlo mi len o to, aby som mal dostatok informácií,“ povedal R. Schuster. Prezidentovi podľa jeho slov záleží na tom, aby nedošlo ku krachu VSŽ, k nadmernému prepúšťaniu a aby bol zabezpečený rozvoj spoločnosti, v ktorej 12 rokov pracoval.

G. Eichler informoval o tom, že nie je snahou vedenia spoločnosti utajovať konkrétne podmienky vstupu U.S. Steel do VSŽ. „Ide skôr o bežný postup pri takýchto situáciách. Je správne, ak sa akcionári dozvedia konkrétne podmienky priamo od vedenia firmy a nie sprostredkovane cez médiá,“ konštatoval G. Eichler. Valné zhromaždenie, na ktorom budú akcionári informovaní, je plánované najneskôr do konca mája. Ešte nie je isté, či bude v tejto veci zvolané mimoriadne valné zhromaždenie, alebo bude vstup U.S. Steel prerokovaný na riadnom valnom zhromaždení.

Podľa názoru prezidenta R. Schustera bolo chybou, že sa na rokovaniach nezúčastnila ministerka financií Brigita Schmögnerová, aj keď akceptuje vyjadrenia jej štátneho tajomníka Vladimila Podstránskeho o tom, že on sa rokovaní zúčastnil z jej poverenia.

Stretnutie R. Schustera s vedením VSŽ bolo súčasťou jeho pracovnej návštevy v Košiciach, počas ktorej sa zúčastnil slávnostnej inaugurácie francúzskeho bilinguálneho gymnázia M. R. Štefánika, na detašovanom pracovisku kancelárie prezidenta SR prijímal stránky a pokračoval návštevou firmy Frukona Košice.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

28. 2. 2024

USD 1,081 0,005
CZK 25,352 0,020
GBP 0,855 0,001
HUF 391,950 1,750
CAD 1,469 0,004

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS