ČLÁNOK
Proti zvyšovaniu poplatkov SCP je aj Asociácia bánk
2. apríla 2001

Asociácia bánk (AB) sa oficiálne pripojila k protestu Asociácie obchodníkov s cennými papiermi (AOCP) a Asociácie správcovských spoločností (ASS) proti zvyšovaniu poplatkov Strediska cenných papierov, a.s. (SCP) na základe schváleného dodatku k platnému cenníku jeho služieb. AB považuje zvyšovanie poplatkov za neopodstatnené s negatívnymi dopadmi na rozvoj domáceho kapitálového trhu. Tlačovú agentúru SITA o tom informoval generálny tajomník AB Miroslav Marenčík.

Jednostranné opatrenie strediska môže mať podľa AOCP a ASS za následok presun finančných prostriedkov investorov z domácich cenných papierov do zahraničných, čo domácemu kapitálovému trhu rozhodne neprospeje. Podľa AOCP je prijatá konštrukcia zvyšovania poplatkov v SCP absolútne zlá a nelogická. Zvýšenie poplatkov zo strany strediska pritom nie je podľa asociácie spojené so zavedením vyššieho štandardu poskytovaných služieb alebo zmenou štruktúry poplatkov s kompenzáciou v oblasti poplatkov za prevody cenných papierov.

SCP oznámilo svoj zámer ohľadne zvýšenia poplatkov za poskytovanie služieb začiatkom marca. Samotné SCP však považuje napriek ostrej kritike profesijných združení slovenského finančného trhu zmenu cenníka za správny krok, pretože prinesie spravodlivejší systém vypočítavania poplatkov ako doteraz. Od nového cenníka si pritom SCP sľubuje nárast príjmov o viac ako 40 mil. Sk.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

21. 6. 2024

USD 1,069 0,003
CZK 24,949 0,051
GBP 0,845 0,000
HUF 396,930 0,460
CAD 1,463 0,006

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS