ČLÁNOK
Prostriedky za SLSP nepôjdu do Slovenskej konsolidačnej
30. januára 2001

Prostriedky získané z privatizácie Slovenskej sporiteľne (SLSP) nepôjdu do Slovenskej konsolidačnej, a.s. Pre agentúru SITA to povedala ministerka financií Brigita Schmögnerová v reakcii na vyhlásenie predsedu Výboru Národnej rady (NR) SR pre hospodárstvo, privatizáciu a podnikanie Jaroslava Volfa, podľa ktorého má výbor signály o takomto použití prostriedkov.

Členovia hospodárskeho výboru však v utorok apelovali, aby prostriedky z privatizácie SLSP boli použité na vyplatenie dlhopisov Fondu národného majetku SR (FNM) a aby na tento účel bolo použitých minimálne 7,5 mld. Sk. Jaroslav Volf by sa mal vo štvrtok stretnúť s ministerkou privatizácie Máriou Machovou, ktorá návrh pripravuje a na budúci týždeň by mal rokovať aj s ministerkou financií Brigitou Schmögnerovou.

Podľa ministerky financií však rozdelenie prostriedkov z privatizácie odsúhlasil parlament schválením návrhu na použitie majetku FNM. Majetok FNM určený na použitie podľa zákona o veľkej privatizácii môže smerovať v súlade s rozhodnutím vlády napríklad plnenie záväzkov podnikov určených na privatizáciu, posilnenie zdrojov bánk a sporiteľní určených na poskytovanie úverov, na podporu rozvojových programov, na plnenie štátnych záruk, na financovanie splácania štátneho dlhu v priebehu rozpočtového roka, na doplnenie zdrojov v systéme financovania zdravotníctva a na úhradu častí záväzkov Štátneho fondu cestného hospodárstva SR. Podľa B. Schmögnerovej ale bude nevyhnutné, aby bol odsúhlasený harmonogram vyplácania všetkých záväzkov FNM a aby sa po jeho schválení podľa neho fond riadil.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

22. 5. 2024

USD 1,083 0,003
CZK 24,748 0,066
GBP 0,852 0,003
HUF 388,050 2,620
CAD 1,481 0,001

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS