ČLÁNOK
Prokuratúra v súvislosti s daňovými podvodmi prehľadala kancelárie banky JPMorgan
31. augusta 2022

Nemecká prokuratúra urobila razie v kanceláriách americkej banky JPMorgan Chase & Co. vo Frankurte nad Mohanom v rámci širšieho vyšetrovania daňových podvodov, ktoré je zamerané voči viacerým bankám v Nemecku aj za jeho hranicami.

Kolínski prokurátori v stredu informovali, že desiatky vyšetrovateľov začali prehľadávať kancelárie v utorok vo finančných inštitúciách sídliacich vo Frankfurte a tiež kancelárie niekoľkých audítorských spoločností a firiem venujúcich sa daňovému poradenstvu. Razie, ktoré sa uskutočnili aj v súkromných bytoch štyroch podozrivých, sa týkali vyšetrovania transakcií s akciami s cieľom získať vratky daní napriek tomu, že neboli zaplatené. Tieto podvody podľa prokuratúry pripravili nemeckú vládu o miliardy eur.

Banka JPMorgan vo vyhlásení uviedla, že jej kancelárie vo Frankfurte boli „navštívené“ tento týždeň. „Pokračujeme v spolupráci s nemeckými úradmi v ich pokračujúcom vyšetrovaní,“ konštatovala banka. Nemecké úrady už skôr urobili razie v kanceláriách niekoľkých iných finančných inštitúcií. Do podvodov s akciami, v rámci ktorých ich účastníci žiadali vratky daní, ktoré nezaplatili, boli údajne zapojené stovky bankárov.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

21. 6. 2024

USD 1,069 0,003
CZK 24,949 0,051
GBP 0,845 0,000
HUF 396,930 0,460
CAD 1,463 0,006

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS