ČLÁNOK
Proces predaja ČSOB nie v súlade s predstavami NBS
12. marca 1999

Posledné informácie nezodpovedajú predstavám NBS, podľa ktorých by centrálna banka predala svoj 24-percentný podiel spolu s českou stranou a za rovnakých finančných podmienok. Na včerajšej tlačovej besede to uviedol guvernér NBS Vladimír Masár. Podotkol však, že NBS koordinuje svoj postup s ostatnými významnými akcionármi v súlade s rozhodnutím vlády SR.
V. Masár poukázal na skutočnosť, že česká strana skresľuje pozíciu Slovenska pri predaji ČSOB problematikou Slovenskej inkasnej jednotky (SIJ) ohľadom ktorej sa vedie pojednávanie na arbitrážnom súde vo Washingtone. Viceprezident centrálnej banky Jozef Mudrík upozornil, že pozícia Slovenska je nevýhodná aj vzhľadom k stanovám ČSOB, podľa ktorých rozhoduje o predaji banky dozorná rada ČSOB. Slovenskí zástupcovia však podľa Mudríka nemajú možnosť ovplyvniť ďalší vývoj v procese predaja banky.
Výbor pre privatizáciu bánk v Českej republike rozhodol v minulom roku o výbere štyroch záujemcov o ČSOB. Sú nimi Banque National de Paris, Deutsche Bank, Hypovereins a Kredietbank. Výberové konanie na predaj majoritného balíka akcií ČSOB sa tak dostalo do záverečnej fázy. Dokončenie transakcie sa predpokladá do polovice tohto roka.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

8. 3. 2021

USD 1,187 0,007
CZK 26,417 0,114
GBP 0,857 0,006
HUF 367,190 0,900
CAD 1,504 0,013

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS