ČLÁNOK
Privatizační poradcovia pre elektrárne začiatkom 2001
27. septembra 2000

Výber jednotlivých privatizačných poradcov pre elektroenergetické podniky prebehne začiatkom budúceho roka. Samostatný poradca bude mať na starosti Slovenské elektrárne, ako aj otázku reštrukturalizácie ich úverového portfólia, ďalší privatizačný poradca bude pre tri rozvodné podniky. Ako na tlačovej besede povedal minister hospodárstva Ľubomír Harach, očakáva privatizáciu časti Slovenských elektrární najskôr v horizonte 1 – 1,5 roka, v závislosti od privatizačného poradcu.
Z otvorených otázok minister predbežne nevylúčil privatizáciu prenosovej sústavy, avšak až po vytvorení regulačného orgánu. Pred dokončením je zmluva medzi Slovenskými elektrárňami a Vodohospodárskou výstavbou. „Zmluva usporiada majetkovo-právne vzťahy súvisiace s Vodným dielom Gabčíkovo,“ povedal šéf rezortu hospodárstva. V súvislosti s riešením otázky Elektrárne Nováky vyjadril úmysel začleniť Handlovskú tepláreň do a.s. Hornonitrianske bane Prievidza.
Transformácia zahŕňa aj vyčlenenie telekomunikačných prostriedkov zo všetkých energetických podnikov, pretože doposiaľ je ich využitie len 8 až 10-percentné. Predmetom činnosti novovzniknutej spoločnosti Energotel by bolo poskytovanie služieb v oblasti technickej telekomunikačnej infraštruktúry. Práve s jej vytvorením nesúhlasil minister spravodlivosti Ján Čarnogurský, ktorý v stredu ako jediný hlasoval vo vláde proti návrhu transformácie elektroenergetiky.
Možnosť riešenia personálnych zmien v SPP považuje L. Harach za prirodzenú v súvislosti s etablovaním nových orgánov pri transformácii podniku na akciovú spoločnosť.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

18. 9. 2020

USD 1,183 0,004
CZK 26,727 0,020
GBP 0,913 0,002
HUF 360,780 0,380
CAD 1,560 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS