ČLÁNOK
Privatizácia ST vstupuje do druhého kola
17. marca 2000

Následne sa zvolá medzirezortná komisia a začne druhé kolo, z ktorého by mal vyjsť víťaz tendra na privatizáciu 51 % akcií ST. Povedal to na štvrtkovej tlačovej besede minister dopravy, pôšt a telekomunikácií Jozef Macejko.

Ministerstvo dopravy, pôšt a telekomunikácií (MDPT) v stredu dostalo tri ponuky na účasť v privatizácii ST, ktoré obsahujú komentáre záujemcov k zaslaným dokumentom. „Poradenské konzorcium Deutsche Bank vyhodnotí ponuky od Telekomu Austria, Deutsche Telekom a KPN Royal Dutsch Telecom a po prerokovaní v medzirezortnej komisii budú určené spoločnosti, ktorým bude možné zaslať konečnú ponuku v druhom kole,“ dodal J. Macejko.

„Akým spôsobom bude prebiehať druhé kolo výberu investora ešte nie známe, no budeme v ňom rešpektovať odporúčania poradenského konzorcia,“ skonštatoval štátny tajomník MDPT Dušan Faktor. Podľa názoru generálneho riaditeľa Sekcie pôšt a telekomunikácií Milana Luknára dospeje druhé kolo k výberu strategického investora pre ST. Tretie kolo by sa tak už nemalo realizovať.

„Sme radi, že máme troch záujemcov o vstup do ST. Samotné poradenské konzorcium konštatovalo, že s takým záujmom o privatizáciu telekomunikačnej spoločnosti sa v okolitých štátoch nestretlo,“ dodal D. Faktor. Podľa jeho slov by štatutárne orgány ST mali odrážať akcionársku štruktúru. Súčasný návrh predpokladá, že nové predstavenstvo spoločnosti bude mať 7 členov, z toho väčšina členov spolu s predsedom budú zastupovať strategického investorova. Dozorná rada spoločnosti by mala mať podľa D. Faktora 9 členov, no kľúč rozdelenia je potrebné ešte prediskutovať.

Potenciálni investori v ponukách predložili aj minimálnu cenovú ponuku. Zároveň uviedli podmienky, za akých by boli ochotní túto cenovú ponuku zvýšiť. Zástupcovia ministerstva sa nechceli priamo vyjadriť k výške očakávanej predajnej ceny. „Predajná cena by sa mohla pohybovať v už naznačenom intervale,“ povedal minister J. Macejko. Minister vo februári spomenul interval 40 až 60 mld. Sk.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

8. 12. 2023

USD 1,078 0,001
CZK 24,354 0,002
GBP 0,857 0,001
HUF 381,900 0,520
CAD 1,463 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS