ČLÁNOK
Poštovú banku čakajú personálne zmeny na najvyšších postoch
29. júna 2003

Akcionári Poštovej banky, a.s. na piatkovom riadnom valnom zhromaždení odsúhlasili personálne zmeny v predstavenstve banky. Členov predstavenstva Ľubomíra Glasu a Helenu Lojschovú vymenia Vladimír Ohlídal a Jiří Tydlačka, ktorých spoločne navrhla Slovenská konsolidačná (SKo) aj Istrokapitál, ktorí sú hlavnými akcionármi banky. Informovali o tom predstavitelia banky.

Od výmeny na postoch v predstavenstve banky sa očakáva potvrdenie stratégie banky orientovanej na retailové bankovníctvo a spoluprácu so Slovenskou poštou. Ohlídal a Tydlačka majú totiž skúsenosti z pôsobenia vo vedúcich funkciách v Poštovní Spořitelni v rámci Investiční a Poštovní banky, ktorá je v súčasnosti súčasťou

Československej obchodnej banky. Počas ich pôsobenia v rokoch 1991 až 2000 sa v tejto banke výrazne zvýšili obchodné aktivity a primárne zdroje. Práve praktické znalosti v oblasti retailového bankovníctva a predaja produktov prostredníctvom pôšt chce Poštová banka využiť na rozvoj segmentu, ktorý je kľúčový pre jej ďalšie smerovanie. Akcionári schválili aj správu o podnikateľskej činnosti banky, ročnú účtovnú závierku a výročnú správu za rok 2002.

Poštová banka je jedinou bankou na Slovensku, ktorá ešte nemá zahraničného investora. SKo, ktorá vlastní v banke 55-percentný podiel, sa snažila svoje akcie odpredať strategickému investorovi, keď v decembri 2001 vypísala medzinárodný tender. Predbežné ponuky na kúpu banky podali Tatra banka, Kulczyk Holding, J&T Finance Group, ING Bank a Česká poisťovňa (ČP). Kulczyk však neskôr z tendra odstúpil napriek tomu, že získal povolenie na vykonanie auditu. Spoločnosť J&T nedostala od centrálnej banky súhlas s vykonaním due diligence. Tatra banka, ING Bank N.V. a ČP vykonali v banke audit. Záväzné ponuky podali len Tatra banka a ČP, s SKo sa však nedohodli. SKo chcela ďalej rokovať s Tatra bankou, ČP aj ING Bank. O kúpu podielu SKo v Poštovej banke sa vážne zaujíma aj Istrokapitál, ktorého podiel je v súčasnosti 34,25 %. Nedávno svoj záujem o banku vyjadrila aj Komerční banka Slovensko.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

27. 1. 2021

USD 1,211 0,003
CZK 26,025 0,055
GBP 0,884 0,003
HUF 360,900 2,290
CAD 1,545 0,001

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS