ČLÁNOK
Poštová banka by mala znížiť základné imanie o vlaňajšiu stratu
23. mája 2002

Návrhom na zníženie základného imania Poštovej banky, a.s. (PB), o sumu minuloročnej straty na úrovni 620,6 mil. Sk sa budú zaoberať akcionári banky na riadnom valnom zhromaždení 25. júna. Hodnota základného imania by tak mala klesnúť na 1,649 mld. Sk. Ako pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa banky Tatiana Maková, zníženie základného kapitálu nebude mať dopad na plnenie ukazovateľov požadovaných Národnou bankou Slovenska.

Akcionári banky budú schvaľovať i nové stanovy banky a oboznámia sa so správou o podnikateľskej činnosti a stave majetku banky. Súčasťou programu valného zhromaždenia budú aj personálne zmeny v orgánoch tohto bankového domu.

Poštová banka je v súčasnosti v privatizačnom procese. Od budúceho týždňa by mali investori začať v banke vykonávať due dilegence. Hĺbkový audit v banke uskutoční Tatra banka, ING Bank a Česká pojišťovna. Povolenie na získanie dôverných informácií získal i poľský Kulczyk Holding, ten však nedávno z tendra odstúpil. Dôvodom bol zvýšený počet uchádzačov v tendri. Potenciálni investori by mali po ukončení auditu vypracovať záväzné ponuky a privatizačnému poradcovi, ktorým je firma KPMG, by ich mali predložiť do 4. júla.

Slovenská konsolidačná (SKo) vyhlásila medzinárodný tender na privatizáciu 55-percentného podielu v PB v decembri minulého roku. S Istrokapitálom, ktorý je druhým najvýznamnejším akcionárom banky, pritom podpísala informačné memorandum o spoločnom postupe pri predaji akcií banky. Predbežné ponuky na kúpu banky v riadnom termíne podali traja záujemcovia. Okrem Tatra banky a Kulczyk Holdingu to bola aj spoločnosť J&T Finance Group, tej však centrálna banka vykonanie due diligence nepovolila. Na kúpu majoritného podielu v PB podali dodatočne nezávislé ponuky aj ING Bank N.V. a Česká pojišťovna. O víťazovi tendra bude rozhodovať ministerstvo financií, ktoré je 100-percentným akcionárom SKo.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

18. 6. 2021

USD 1,190 0,004
CZK 25,519 0,009
GBP 0,858 0,003
HUF 355,410 1,110
CAD 1,472 0,000

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS