ČLÁNOK
Portál Atlas pripravuje slovenskú verziu
28. januára 2001

Jeden z dvoch najnavštevovanejších portálov českého internetu Atlas spustí vo veľmi krátkej dobe aj svoju slovenskú verziu. Ako uviedol riaditeľ pre strategický rozvoj spoločnosti Pavel Sodomka, Atlas.cz zvažuje svoj vstup aj na ďalšie trhy strednej a východnej Európy.

„V decembri minulého roka uviedla spoločnosť Atlas.sk do prevádzky svoju prvú službu MôjObchod, ktorá umožňuje zriadenie a prevádzkovanie vlastného elektronického obchodu úplne zdarma,“ uviedol Sodomka. Podľa neho sa jedná o prvú bezplatnú službu tohto druhu na Slovensku, vďaka ktorej už v súčasnosti predáva viac než 200 obchodníkov.

Na slovenskom trhu už niekoľko mesiacov úspešne pôsobí najstarší z veľkých českých portálov – Seznam. „Napriek tomu, že je najnavštevovanejší, tak v súčasnosti neponúka nič nové,“ domnievajú sa zástupcovia Atlasu. Žiadny slovenský portál podľa nich nemá kompletnú ponuku portálových služieb, žiadny z nich neponúka niečo podstatne viac než vyhľadávanie alebo spravodajstvo. Práve Atlas je podľa Sodomku schopný ponúknuť komplexnú paletu služieb „pod jednou strechou“.

Priamej odpovedi ohľadne jednoduchosti získania domény Atlas.sk sa zástupcovia spoločnosti vyhli. „Nie je ani tak podstatné, ako sme ju získali. Dôležité je, že na nej chceme v súčasnosti ponúknuť úspešný portál,“ uviedli. Svoje služby na slovenskom trhu začal ponúkať aj tretí najnavštevovanejší portál českého internetu – Centrum.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

21. 2. 2024

USD 1,081 0,001
CZK 25,380 0,049
GBP 0,856 0,000
HUF 387,980 0,300
CAD 1,462 0,006

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS