ČLÁNOK
Ponuky na kúpu Transpetrolu Trading do konca júla
24. júla 2001

Nezáväzné ponuky na kúpu 100-percentného podielu Transpetrolu, a.s. v jej dcérskej akciovej spoločnosti Transpetrol Trading majú záujemcovia podať do konca júla. Agentúru SITA o tom informoval finančný poradca Transpetrolu pre transakciu, firma Deloitte & Touche. Investori s najlepšími ponukami potom postúpia do druhého kola, ktoré sa začne do týždňa po ich predložení. Informačné memorandum si do polovice júla prebralo viacero domácich aj zahraničných záujemcov.

Transpetrol Trading prevádzkuje 12 čerpacích staníc pohonných hmôt na celom území Slovenska. V súčasnosti buduje trinástu čerpaciu stanicu v Michalovciach. Spoločnosť ponúka na svojich staniciach okrem predaja pohonných hmôt tiež mazivá a doplnkový sortiment. Transpetrol sa rozhodol predať Transpetrol Trading z dôvodu koncentrácie na svoju hlavnú činnosť, ktorou je preprava a skladovanie ropy.

Záujem o čerpacie stanice Transpetrolu už dávnejšie potvrdila rafinéria Slovnaft. Okrem nej tak urobila aj spoločnosť OMV Slovensko, ktorá prevádzkuje druhú najväčšiu distribučnú sieť čerpacích staníc v SR.

Transpetrol je na Slovensku dominantným prepravcom ropy z Ruskej federácie na trhy strednej a západnej Európy prostredníctvom ropovodov Družba a Adria. Spoločnosť je v procese privatizácie, predaj 49 % chce vláda uzavrieť ešte v tomto roku.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

15. 1. 2021

USD 1,212 0,000
CZK 26,163 0,027
GBP 0,890 0,001
HUF 359,990 0,420
CAD 1,541 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS