ČLÁNOK
Ponuky na kúpu akcií SLK Piešťany predložili štyri spoločnosti
25. januára 2002

Ponuku do opakovanej verejnej obchodnej súťaže na predaj 67-percentného balíka akcií Slovenských liečebných kúpeľov (SLK) Piešťany predložili privatizačnému poradcovi štyri subjekty. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Fondu národného majetku SR (FNM) FNM Tatjana Lesajová.

Podľa predošlých informácií malo hĺbkový audit v SLK Piešťany vykonať sedem spoločností. Opakovanú súťaž na predaj akcií SLK Piešťany fond vyhlásil začiatkom októbra minulého roka. Poradcom FNM pri privatizácii SLK Piešťany je spoločnosť Benefit Finance, s.r.o. Fond by mal informovať o výsledku súťaže do 14. marca.

Predloženie záväznej ponuky minulý týždeň avizoval najväčší maďarský prevádzkovateľ hotelov Danubius Rt. Spoločnosť Danubius kúpila v uplynulých rokoch podiely v dvoch stredoeurópskych prevádzkovateľoch kúpeľných hotelov, pričom vlastní takmer 100 % spoločnosti Léčebné lázně Mariánske Lázně v Českej republike a podiel v spoločnosti Societatea Balneoclimaterica Sovata v rumunskej Transylvánii.

FNM podľa schváleného materiálu v opakovanej súťaži na predaj akcií SLK Piešťany sprísnil podmienky skrátením termínu na vyplatenie kúpnej ceny, právom vypísať užšiu súťaž a upravené sú aj podmienky vinkulácie prostriedkov. Prezídium fondu doplnilo aj podmienku zachovania predmetu podnikania kúpeľov a zachovania mena a značky firmy po predaji akcií. V prvom kole dostal fond tri ponuky na kúpu podielu v SLK Piešťany. Podmienky súťaže splnili dvaja záujemcovia. Dôvodom zrušenia tendra boli finančne nevýhodné ponuky záujemcov, ktorí splnili podmienky súťaže.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

14. 6. 2024

USD 1,069 0,010
CZK 24,736 0,037
GBP 0,842 0,003
HUF 398,000 1,520
CAD 1,470 0,012

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS