ČLÁNOK
Ponuku na kúpu SLSP predložili traja záujemcovia
4. decembra 2000

Ponuku na kúpu 87,18 % akcií Slovenskej sporiteľne, a.s. Bratislava (SLSP) Ministerstvu pre správu a privatizáciu národného majetku (MSPNM) SR predložili traja záujemcovia. Sú to rakúska Bank Austria, rakúska Erste Bank a talianska banka UniCredito. Agentúru SITA o tom informoval hovorca ministerstva Róbert Merva.

Ministerka pre správu a privatizáciu národného majetku Mária Machová zároveň vymenovala komisiu pre vyhodnotenie a odporučenie najvhodnejšieho návrhu a nadobúdateľa akcií SLSP. Komisia je 7-členná, zložená z dvoch zástupcov MSPNM, dvoch zástupcov ministerstva financií, jedného zástupcu Fondu národného majetku, jedného zástupcu Úradu vlády SR a jedného zástupcu opozičných poslancov Národnej rady SR. Hlavnou úlohou komisie bude odporučiť vláde víťazného nadobúdateľa akcií SLSP, ktorého ponuka najlepšie naplní kritériá ceny, stratégie banky a kvality investora.

Ako ďalej pre agentúru SITA uviedol hovorca MSPNM Róbert Merva, keďže o víťazovi tendra na kúpu akcií sporiteľne bude rokovať vláda najneskôr 20. decembra tohto roka, nie je v zmysle zákona o veľkej privatizácii možnosť podávať ďalšie informácie o návrhu ako aj o ďalších skutočnostiach spojených s hodnotením a odporúčaním skôr, ako po jeho prerokovaní vo vláde.

Ministerka financií Brigita Schmögnerová minulý mesiac avizovala, že zmluva s novým majoritným vlastníkom Slovenskej sporiteľne by mala byť podpísaná zrejme v prvej januárovej dekáde roku 2001.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

22. 4. 2024

USD 1,063 0,002
CZK 25,275 0,008
GBP 0,863 0,007
HUF 393,900 1,400
CAD 1,459 0,007

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS