ČLÁNOK
Ponuku na kúpu Poštovej banky predložila ING Bank a Česká pojišťovna
23. apríla 2002

Slovenská konsolidačná (SKo) prijala v pondelok ďalšie dve nezáväzné ponuky na kúpu majoritného podielu v Poštovej banke, a.s.. (PB) od ING Bank N.V. a Českej pojišťovny, a.s. Informoval o tom hovorca Slovenskej konsolidačnej (SKo), ktorá je majoritným akcionárom banky, Patrik Golský.

Poštová banka bude musieť požiadať Národnú banku Slovenska (NBS) o povolenie poskytnúť obom záujemcom dôverné informácie o banke. V prípade, že bude rozhodnutie centrálnej banky kladné, investori budú môcť v banke vykonať due diligence spolu s Tatra bankou a poľským Kulczyk Holdingom. Poštová banka má už všetky podklady potrebné na vykonanie auditu pripravené v data roome.

Medzinárodný tender na privatizáciu 55-percentného podielu v PB vyhlásil v decembri minulého roku jej majoritný akcionár, štátna akciová spoločnosť SKo. Spolu s viac ako tretinovým vlastníkom banky, súkromnou spoločnosťou Istrokapitál, sa dohodla na spoločnom postupe pri predaji majority v PB.

Informačné memorandum si pôvodne prevzali finančné skupiny z Rakúska, Belgicka, Poľska, zo Slovenska, z Veľkej Británie a USA, predbežné ponuky však v riadnom termíne podali len traja. Okrem Tatra banky a Kulczyk Holdingu, ktorým centrálna banka povolila nadobudnutie dôverných informácií o PB, to bola aj spoločnosť J&T Finance Group. Tej však centrálna banka vykonanie due diligence nepovolila.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

12. 6. 2024

USD 1,077 0,004
CZK 24,686 0,020
GBP 0,844 0,002
HUF 395,280 0,650
CAD 1,480 0,001

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS