ČLÁNOK
Poľnobanka pripravuje ôsmu emisiu vkladových listov
5. februára 2001

Poľnobanka, a.s., Bratislava plánuje od začiatku budúceho týždňa ponúkať v poradí ôsmu emisiu vkladových certifikátov denominovaných v slovenských korunách. Celková suma emisie bude predstavovať 4 mld. Sk a predpokladaná lehota vydávania je 48 mesiacov. Ako pre tlačovú agentúru SITA uviedol tlačový tajomník banky Michal Štefánek, banka sa rozhodla vydať ďalšiu emisiu vkladových listov po mimoriadne úspešnom predaji siedmej emisie, ktorý sa začal 3. júla minulého roka. „Jej celkový objem predstavoval 2 mld. Sk a ku koncu januára tohto roka sa z nej predali vkladové listy za vyše 1,75 mld. Sk,“ povedal M. Štefánek. Podľa jeho slov klienti prejavili najväčší záujem o vkladové listy s lehotou splatnosti od troch do dvanásť mesiacov, ktorých predajom banka získala viac ako 1,5 mld. Sk.

Okrem siedmich emisií vkladových listov v domácej mene vydala Poľnobanka tiež jednu emisiu denominovanú v amerických dolároch a eure. „Predaj tejto emisie vkladových listov sa začal tiež 3. júla minulého roka a v rámci nej si záujemcovia doteraz zakúpili vkladové listy za vyše 200 miliónov Sk,“ uviedol M. Štefánek. Podľa jeho slov si môžu záujemcovia kúpiť vkladové listy Poľnobanky vydané v eure aj v menách krajín Európskej únie s garanciou fixného kurzu.

Vkladové listy sú podľa M. Štefánka jedným z najvyhľadávanejších produktov Poľnobanky. „Dôvodom je ich výhodné úročenie ako aj skutočnosť, že v prípade ich vydania na meno sú chránené podľa zákona o ochrane vkladov,“ povedal Štefánek. Záujem o vkladové listy Poľnobanky majú podľa neho nielen občania, ale aj podielové fondy, ktoré v nich vidia efektívny spôsob investovania peňazí svojich podielnikov.

Pripravovanú ôsmu emsiu vkladových listov Poľnobanka spustí 12. februára. Záujemcovia si budú môcť vybrať lehotu splatnosti od troch do 48 mesiacov. Spôsob úročenia výnosu vkladového listu bude kombináciou pevnej úrokovej sadzby v rozsahu 5 až 15 % p.a. a vyžrebovateľnej výhry alebo prémie úročenej v zmysle herného poriadku.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

24. 9. 2020

USD 1,165 0,005
CZK 27,015 0,050
GBP 0,912 0,007
HUF 364,450 0,560
CAD 1,560 0,001

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS