ČLÁNOK
Poisťovňa SLSP začala od júna svoju činnosť
9. júna 2003

Poisťovňa Slovenskej sporiteľne, a.s. (P SLSP) začala od začiatku júna svoju činnosť. Poisťovňa zatiaľ ponúka kapitálové životné poistenie s možnosťou jednorazového platenia alebo bežného platenia a pripoistenie na smrť následkom úrazu a trvalé následky úrazu. V budúcnosti by mala poisťovať aj úvery. Informovala o tom generálna riaditeľka sporiteľne Regina Ovesny-Straka.

Ako uviedol predseda predstavenstva P SLSP Dušan Doliak, ambíciou poisťovne je získať počas piatich rokov miesto medzi prvými piatimi životnými poisťovňami na trhu. Predpis poistného by mal v tomto roku dosiahnuť niekoľko stoviek miliónov korún. Základ fungovania poisťovne je v koncepcii bankopoistenia, keď sa budú poistné produkty predávať spolu s ostatnými produktmi sporiteľne a jej dcér. Poisťovňa bude pritom využívať know-how skupiny Erste Bank a jej životnej poisťovne v Rakúsku – sVersicherung. Poisťovňa by mala podľa Ovesny-Straka poskytovať pod jednou strechou aj produkty neživotného poistenia, pričom by mala primárne spolupracovať s poisťovňou Kooperativa.

Komplexnú ponuku služieb by mala podľa Ovesny-Straka v druhej polovici roka doplniť aj lízingová spoločnosť, od januára funguje Factoring Slovenskej sporiteľne. Do finančnej skupiny už dlhšie patrí Asset Management SLSP.

Poisťovňa zamestnáva 37 pracovníkov. Jej základné imanie je 81 mil. Sk. Tretinovým vlastníkom je Slovenská sporiteľňa, rovnaký podiel majú Erste Bank Viedeň a rakúska životná poisťovňa sVersicherung.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

25. 9. 2020

USD 1,163 0,001
CZK 27,107 0,092
GBP 0,913 0,001
HUF 363,160 1,290
CAD 1,556 0,004

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS