ČLÁNOK
Pohľadávky veriteľov voči Chirane Prema sú zatiaľ 18 mil. Sk
18. februára 2000

Známe pohľadávky voči firme Chirana Prema, a.s., Humenné v konkurze sú zatiaľ približne 18 mil. Sk. Zamestnancom dlhuje na odstupnom Chirana Prema 3 mil. Sk a ďalších 15 mil. Sk je dlhom voči Sociálnej poisťovni, Národnému úradu práce, daňovému úradu a zdravotným poisťovniam. Objem pohľadávok ďalších veriteľov ešte nie je známy. Povedal to pre agentúru SITA člen Rady OZ KOVO pre Prešovský kraj Jozef Balica.

Tieto informácie sú výsledkom stretnutia veriteľov na pôde Okresného úradu v Humennom. „Stretnutie zvolal jeho prednosta Miroslav Seman na žiadosť odborárov. Dostali sme totiž nepotvrdené informácie o tom, že majetok firmy sa rozpredáva. Bývali zamestnanci majú teda oprávnené obavy o to, či bude z čoho uhradiť pohľadávky Chirany voči veriteľom,“ konštatoval J. Balica.

Na stretnutie odborári podľa J. Balicu pozvali aj správcu konkurznej podstaty, ktorý sa však pre zaneprázdnenosť ospravedlnil. Zamestnanci už podali vo veci možného tunelovania podnet na okresnú prokuratúru. Ostatní veritelia sa na stretnutí dohodli, že ďalšie kroky podniknú až po stretnutí prednostu okresného úradu so správcom konkurznej podstaty, ktoré je naplánované na stredu budúceho týždňa, dodal J. Balica.

Chirana Prema, a.s. sa dostala do konkurzu v septembri minulého roka a o prácu tak prišlo postupne 160 ľudí. Ako povedal J. Balica, zatiaľ nebol stanovený ani termín prieskumného konania a desíme sa toho, že počas predlžovania konkurzu dôjde k úplnému rozpredaniu firmy. Samozrejme budeme radi, ak sa takéto podozrenia nepotvrdia,“ uzavrel J. Balica. Vyjadrenie správcu konkurznej podstaty sa agentúre SITA zatiaľ nepodarilo získať.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

8. 12. 2023

USD 1,078 0,001
CZK 24,354 0,002
GBP 0,857 0,001
HUF 381,900 0,520
CAD 1,463 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS