ČLÁNOK
Podvedení klienti chcú protestovať pred úradom vlády
26. marca 2002

Klienti skrachovaných nebankových inštitúcií plánujú ďalšie zhromaždenie v Bratislave, kde by sa mali stretnúť v stredu 10. apríla pred Úradom vlády SR. Na mítingu chcú podporiť projekt odškodnenia občanov. Agentúru SITA o tom informoval člen organizačného výboru Združenia poškodených občanov za Košický kraj Ján Derner.

Projekt odškodnenia podľa neho neráta s použitím financií daňových poplatníkov, ktorí neriskovali a nevložili svoje peniaze do nebankových subjektov. Podrobnosti projektu však zverejnia až po tom, ako ho posúdi nezávislé fórum ekonómov. Derner nešpecifikoval, kto bude členom fóra ani to, ako by mali byť občania odškodnení. Potvrdil len, že jedným z autorov projektu je majiteľ Drukosu František Mojžiš.

Združenie poškodených občanov zabezpečí na míting v Bratislave aj dopravu. Z Košíc sú pripravení vyslať 3-4 autobusy, presný počet bude podľa Dernera závisieť od záujmu občanov, ktorí si však náklady na dopravu budú musieť hradiť sami. Združenie bude za cestu na míting inkasovať 350 Sk na osobu. Združenie poškodených občanov, ako uviedol Derner, v súčasnosti reprezentuje v Košickom kraji záujmy vyše 5 tis. osôb. Časť klientov nebankových subjektov, ktorí prišli o svoje peniaze, v nedeľu na stretnutí v Košiciach avizovala vznik novej politickej strany, ktorej základnou ambíciu bude prijať zákon o odškodnení občanov poškodených konaním nebankových subjektov.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

2. 6. 2023

USD 1,076 0,007
CZK 23,657 0,030
GBP 0,859 0,001
HUF 371,360 0,940
CAD 1,444 0,007

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS