ČLÁNOK
Podľa Ruska môže za pád nebánk aj bývalé ministerstvo hospodárstva
10. februára 2004

Aliancia nového občana (ANO) podľa svojho predsedu a súčasného ministra hospodárstva SR Pavla Ruska kritizovala ešte ako neparlamentná opozícia prístup minulej vlády k nebankovým subjektom pred ich krachom. „Stačilo by, ak by Ministerstvo hospodárstva SR (MH) využilo svoje kompetencie podľa zákona o reklame a vyhlásilo reklamu týchto subjektov za klamlivú,“ dodal. Miera zavinenia zo strany bývalej vlády spočíva podľa Ruska práve v nevyužití tejto právomoci. Podľa vyhlásenia podpredsedu Združenia poškodených občanov, ktorí prišli o svoje investície v inštitúciách Horizont Slovakia a BMG Invest, Štefana Šípoša, plánuje združenie v najbližších dňoch podať žalobu na Slovenskú republiku.

Ak by rezort hospodárstva využil túto právomoc, médiá by reklamu týchto spoločností nesmeli šíriť. MH pritom podľa Ruska malo dosť možností na získanie argumentov vedúcich k vyhláseniu tejto reklamy za klamlivú. „V prípade, že by som ja bol v 1997 ministrom, vyhlásil by som ju za klamlivú, lebo napĺňala všetky znaky klamlivej reklamy,“ dodal Rusko.

Podľa Šípoša má Združenie poškodených občanov svojich zástupcov vo veriteľských výboroch nebankových subjektov. Ako dodal, spoliehajú sa na výsledky rokovaní s verejnými činiteľmi a poslancami NR SR. Napriek zdĺhavému riešeniu problému Šípoš nestráca optimizmus a verí, že ľudia sa k svojim peniazom napokon dostanú. Združenie poškodených občanov sa zatiaľ bezúspešne domáha získania peňazí, ktoré vložili ľudia do skrachovaných nebankových subjektov. Minulý týždeň uplynuli dva roky od ich pádu.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

23. 2. 2024

USD 1,083 0,001
CZK 25,354 0,045
GBP 0,853 0,003
HUF 388,470 1,590
CAD 1,459 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS