ČLÁNOK
Podľa Masára zlepší privatizácia SLSP vývoj v celom sektore
14. decembra 2000

Sprivatizovaním Slovenskej sporiteľne, a.s. rakúskou Erste Bank sa zlepší vývoj a konkurencieschopnosť nielen samotnej sporiteľne, ale aj celého bankového sektora na Slovensku. Pre agentúru SITA to uviedol bývalý guvernér Národnej banky Slovenska a súčasný prezident firmy Deloitte & Touche na Slovensku Vladimír Masár. Firma Deloitte & Touche na Slovensku bola výhradným finančným poradcom Erste Bank v procese privatizácie najväčšej slovenskej banky. Rakúska banka v ňom po schválení návrhu privatizačnej komisie vládou získa 87,2-percentný podiel na základnom imaní sporiteľne. Vládny kabinet by mal svoj oficiálny súhlas potvrdiť na budúci týždeň v stredu, podpis privatizačnej zmluvy sa očakáva nasledujúci deň.

Firma Deloitte & Touche v tomto roku už vystupovala ako poradca pri privatizácii strategického subjektu na Slovensku. Svoje poradenské služby totiž poskytla americkej oceliarskej spoločnosti U.S. Steel pri akvizícii VSŽ, a.s. „Deloitte & Touche poskytovala poradenstvo aj mnohým slovenským subjektom pri hľadaní strategických zahraničných investorov,“ uviedol pre SITA marketingový manažér firmy Dennis Albertsen.

Na Slovensku firma pôsobí od roku 1991 a má viac ako 140 zamestnancov vrátane zahraničných pracovníkov z viacerých krajín. Na zozname klientov firmy dominujú veľké národné spoločnosti. Deloitte & Touche stredná Európa je jednou z vedúcich profesionálnych firiem v regióne, ktorá poskytuje audítorské, účtovnícke, daňové, právne a konzultantské služby v riadení a finančné poradenstvo. Zamestnáva viac ako 2 000 odborníkov v 27 kanceláriách v 17 krajinách strednej Európy. Firma Deloitte & Touche stredná Európa je súčasťou Deloitte Touche Tohmatsu, vedúcej globálnej firmy poskytujúcej odborné služby, ktorá zamestnáva vyše 90 000 ľudí vo viac ako 130 krajinách.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

24. 7. 2024

USD 1,085 0,001
CZK 25,425 0,063
GBP 0,840 0,001
HUF 393,280 2,850
CAD 1,495 0,001

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS