ČLÁNOK
Podľa DS je potrebné všeobecné zníženie daní
18. mája 2001

Správnou cestou rozvoja ekonomiky je všeobecné znižovanie daní a jednotná daňová politika pre všetkých, nie vynímanie niektorých podnikateľských subjektov z platnej daňovej legislatívy. Predseda Demokratickej strany Ľudovít Kaník tak reagoval vo štvrtok na tlačovej besede na vládou schválený návrh zákona o investičných stimuloch a súvisiacu novelu zákona o štátnej pomoci. Podľa Kaníka sa výnimkami pre niektoré subjekty deformuje trh a vytvára nerovnoprávne podnikateľské prostredie.

„Takéto opatrenia sú oprávnené iba vo veľmi krátkom horizonte, no tento čas už Slovensko vyčerpalo,“ dodal. Predseda DS prezentoval ďalej postoj strany k návrhom koncepcií daňovej reformy ministerky financií Brigity Schmögnerovej a vicepremiéra Ivana Mikloša. Oba návrhy podľa neho svojim charakterom neprinášajú žiadne okamžité hospodárske efekty, ale sú len miernou úľavou pre podnikateľov.

DS je presvedčená, že nezamestnanosť sa musí znižovať teraz a nie „čakať roky“. Návrh na zníženie daní a odvodov preto DS považuje za nástroj hospodárskej politiky smerujúcej k zníženiu nezamestnanosti, nie za charitu pre podnikateľov. Strana preto už viackrát deklarovala, že je v záujme dosiahnutia zhody ochotná diskutovať o jednotlivých častiach svojich návrhov.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

28. 9. 2020

USD 1,167 0,004
CZK 27,133 0,026
GBP 0,905 0,008
HUF 364,120 0,960
CAD 1,562 0,006

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS