ČLÁNOK
Podiely v hlohovskej Drôtovni kúpi firma Bekaert
8. januára 2003

Spoločnosti Penta Investments Ltd a Majetkový Holding podpísali zmluvu o predaji svojich podielov v Drôtovni Drôty, a.s., a v Drôtovni Kordy, a.s., s nadnárodným koncernom Bekaert. Penta mala doteraz pod kontrolou 50 % akcií v spoločnostiach a rovnaký podiel vlastnil aj Majetkový holding. Predmetom zmluvy je predaj celých podielov obidvoch firiem, výšku predajnej ceny však spoločnosti nezverejnili.

Ako agentúru SITA ďalej informovala spoločnosť Penta, vstup zahraničného investora do Drôtovne musí ešte schváliť Protimonopolný úrad SR. Spoločnosť Bekaert je svetovým lídrom v progresívnej transformácii kovov a poťahových technológií a zameriava sa na segmenty trhu s vysokou pridanou hodnotou. Bekaert je globálna spoločnosť so sídlom v Bruseli, ktorej obrat je 2,8 mld. EUR. Firma predáva svoje produkty vo viac ako 120 krajinách sveta.

Do projektu reštrukturalizácie spoločnosti Drôtovňa vstúpili Penta a Majetkový Holding na jeseň roku 1998. V tomto období sa Drôtovňa nachádzala v kritickej finančnej situácii, v dôsledku čoho bola ohrozená samotná výroba. Na základe potreby spoločnosť finančne stabilizovať pristúpili Penta a Majetkový Holding k rozdeleniu Drôtovne na dve samostatné výrobné spoločnosti – Drôtovňu Kordy a Drôtovňu Drôty. Koncom marca 2000 mimoriadne valné zhromaždenie najväčšieho slovenského výrobcu drôtu, Drôtovne, a.s., Hlohovec, rozhodlo o zrušení spoločnosti bez likvidácie rozdelením na dve firmy. Vznikli tak Drôtovňa Holding, a.s., Hlohovec a DNF, a.s., Hlohovec. Drôtovňa Holding sa stala vlastníkom dvoch dcérskych spoločností Drôtovňa Drôty a Drôtovňa Kordy. Drôtovňa Drôty začala svoju činnosť 1. novembra 1999. Krajský súd v Bratislave vyhlásil konkurz na Drôtovňu Holding 31. júla 2001.

Drôtovňa Kordy sa špecializuje na výrobu kordov a pneudrôtu pre výrobcov pneumatík. Drôtovňa Drôty sa zameriava na výrobu oceľových drôtov a výrobkov pre potreby stavebníctva v regióne strednej Európy.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

24. 5. 2024

USD 1,084 0,001
CZK 24,736 0,002
GBP 0,852 0,001
HUF 385,180 1,900
CAD 1,487 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS