ČLÁNOK
Počet zamestnancov Nafty Gbely sa zníži na tretinu
9. marca 2000

Počet zamestnancov Nafty, a.s. Gbely by sa mal v rámci reštrukturalizácie celej skupiny znížiť zo súčasného stavu 250 na približne 80 až 100. Zamestnanci však budú presunutí do dcérskych spoločností Nafty. Pre agentúru SITA to v stredu povedal generálny riaditeľ Nafty Gbely Arpád Demko.
O reštrukturalizácii orgánov spoločnosti v stredu v rámci poslaneckého prieskumu informoval generálny riaditeľ spolu s manažmentom spoločnosti členov Výboru NR SR pre hospodárstvo, privatizáciu a podnikanie, ktorí v Nafte Gbely vykonali poslanecký prieskum.
Podľa slov člena hospodárskeho výboru Jána Rusnáka sa na stredajšom prieskume nepotvrdili informácie, že v Nafte by mohlo dôjsť k nevýhodným predajom majetku alebo niektorých iných aktív alebo pasív. Naďalej však poslanci budú sledovať vývoj niektorých investičných aktivít Nafty v Rusku, Kazachstane a na východnom Slovensku. O ďalšom vývoji aktivít v Kazachstane by podľa slov A. Demka mali rozhodnúť akcionári.
Členovia výboru sa stretli aj so zástupcami odborovej organizácie Nafty Gbely, ktorí poukázali na niektoré negatívne momenty vo vynakladaní prostriedkov spoločnosti a na značný počet ľudí zamestnaných vo vrcholovom manažmente Nafty.
Podľa A. Demka by Nafta mala o 50% zvýšiť cenu za uskladňovanie plynu, aby mohla získať prostriedky na rekonštrukciu a modernizáciu komplexu zásobníkov plynu. V budúcnosti bude podľa generálneho riaditeľa Nafta Gbely musieť aj na základe požiadaviek trhu investovať do rekonštrukcie a modernizácie celého komplexu približne 4 mld. Sk.
V stredu vláda súhlasila s predajom 45,9-percentného balíka akcií Nafty Gbely z portfólia Fondu národného majetku Slovenskému plynárenskému priemyslu za 1,112 mld. Sk. SPP sa tak stane držiteľom 55,91% akcií Nafty.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

2. 6. 2023

USD 1,076 0,007
CZK 23,657 0,030
GBP 0,859 0,001
HUF 371,360 0,940
CAD 1,444 0,007

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS