ČLÁNOK
Po Ukrajine uvažuje Atlas o expanzii aj do ďalších krajín
4. apríla 2001

Akciová spoločnosť Atlas.cz oficiálne začala s prevádzkou portálu Atlas na Ukrajine. „Na tamojšom trhu existuje síce niekoľko webov, ktoré sami seba vyhlasujú za portály, ale mienime ich prekonať kvalitou, rozsiahlejšou ponukou služieb a užívateľským komfortom,“ uviedol riaditeľ pre strategický rozvoj spoločnosti Atlas Pavel Sodomka. Užívateľom bude k dispozícii celý rad služieb, napríklad vyhľadávač, freemail, SMS brána, spravodajstvo či MůjWeb (internetové stránky zdarma). Desiatky ďalších služieb pritom spoločnosť plánuje spustiť postupne v priebehu ďalších mesiacov.

Atlas.cz je prevádzkovateľom jedného z dvoch najnavštevovanejších portálov v Českej republike, ktorý vznikol v roku 1997. O dva roky neskôr sa portál začlenil do nadnárodnej siete MSN (Microsoft Network), v roku 2000 do spoločnosti kapitálovo vstúpila česká investičná spoločnosť II. EPIC Holding.

Na prelome minulého a tohto roka začal Atlas prevádzku portálu na Slovensku. „V súčasnosti sondujeme možnosti a rokujeme o možnom pôsobení aj v ďalších krajinách strednej a východnej Európy, predovšetkým v Rumunsku, Rakúsku, Bulharsku a Rusku,“ povedal Sodomka. Niektoré trhy sú pritom pre Atlas viac prioritné, niektoré menej, pričom na poľský a maďarský trh spoločnosť vôbec vstupovať nemieni. „V Poľsku do internetu rôzne firmy investovali obrovské prostriedky a je to tam v súčasnosti „preportálované“. To isté viac-menej platí i pre Maďarsko, kde je navyše určitá jazyková bariéra,“ vysvetlil Sodomka. V niektorých štátoch bude musieť Atlas pravdepodobne vyriešiť problémy s doménou, ktorá už patrí inému subjektu. Čiastku, za ktorú Atlas získal napríklad rovnomennú slovenskú doménu, však firma nechce zverejňovať. „Jedná sa o niekoľkostotisíc korún,“ spresnil Sodomka.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

17. 5. 2024

USD 1,084 0,002
CZK 24,722 0,013
GBP 0,857 0,002
HUF 387,600 1,420
CAD 1,478 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS