ČLÁNOK




Piešťanské zastupiteľstvo chce zastaviť predaj akcií SLK
2. novembra 2001

Mestské zastupiteľstvo (MsZ) v Piešťanoch po svojom minulotýždňovom zasadnutí vyzvalo na zastavenie verejnej obchodnej súťaže na predaj 67-percentného balíka akcií Slovenských liečebných kúpeľov (SLK) Piešťany do doby splnenia oprávnených nárokov mesta. Agentúru SITA o tom informoval tlačový tajomník mesta Piešťany Jiří Rais.

MsZ vo svojom vyhlásení okrem zastavenia súťaže žiada vládu a Fond národného majetku (FNM) SR aj o oddelenie územia mesta a kúpeľov prirodzenou hranicou, ktorou je rieka Váh. Poslanci mesta svoju požiadavku zdôvodnili tým, že v súčasnosti sú podnikateľské a občianske aktivity v meste výrazne obmedzené režimom kúpeľov. MsZ ďalej požaduje, aby sa striktne dodržal pôvodný charakter liečebných kúpeľov.

Ako v reakcii na vyhlásenie piešťanských poslancov pre agentúru SITA povedala hovorkyňa FNM Tatjana Lesajová, predaj akcií SLK Piešťany odsúhlasila vláda a fond už eviduje predbežných záujemcov o akcie. Lesajová zároveň zdôraznila, že s prostriedkami získanými predajom akcií počíta rezort zdravotníctva.

Opakovanú obchodnú verejnú súťaž na predaj podielu v SLK Piešťany FNM vyhlásil začiatkom októbra. Investori môžu svoj záujem prejaviť najneskôr do 10. januára 2002 odovzdaním podkladov poradcovi FNM pri privatizácii SLK Piešťany, ktorým je spoločnosť Benefit Finance, s.r.o. Fond by mal informovať o výsledku súťaže do 28. februára 2002.

FNM podľa schváleného materiálu v opakovanej súťaži na predaj akcií SLK Piešťany sprísnil podmienky skrátením termínu na vyplatenie kúpnej ceny, právom vypísať užšiu súťaž a upraví aj podmienky vinkulácie prostriedkov. Prezídium fondu doplnilo aj podmienku zachovania predmetu podnikania kúpeľov a zachovania mena a značky firmy po predaji akcií. V prvom kole dostal fond tri ponuky na kúpu podielu v SLK Piešťany. Podmienky súťaže splnili dvaja záujemcovia. Dôvodom zrušenia tendra boli finančne nevýhodné ponuky záujemcov, ktorí splnili podmienky súťaže.

FNM plánuje predať cez verejný trh cenných papierov ďalších 18,24 % akcií SLK. Mesto Piešťany dostane 6,21 % akcií bezodplatným prevodom a zvyšných 0,55 % akcií dostane obec Smrdáky, rovnako bezodplatne.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

12. 7. 2024

USD 1,089 0,004
CZK 25,341 0,020
GBP 0,840 0,003
HUF 391,900 2,050
CAD 1,483 0,004

SPOLUPRÁCA




SSDS

SAF

ReFIS