ČLÁNOK
“ Personálne „“zemetrasenie““ v Credit Suisse
13. júla 2001

Druhá najväčšia švajčiarska banka – Credit Suisse oznámila, že Allen Wheat, výkonný riaditeľ CSFB – Credit Suisse First Boston, ktorá sa špecializuje na investičné bankovníctvo, bol s okamžitou platnosťou nahradený Johnom Mackom, bývalým prezidentom Morgan Stanley Dean Witter.

Toto personálne opatrenie ešte viac umocnilo existujúce turbulencie v CSFB, kde boli suspendovaní traja zamestnanci vzápätí po tom, čo ich začali vyšetrovať americké orgány z dôvodu trhovej manipulácie pri verejných úpisoch akcií.

Credit Suisse First Boston čelí problémom aj v Japonsku a Indii, kde sa jej pracovníci mali takisto dopustiť manipulácií na trhu a v Japonsku sa na dôvažok prešetruje aj prípad porušenia zákona o cenných papieroch a marenia vládneho vyšetrovania.

Nový výkonný riaditeľ CSFB John Mack bude zároveň vybavený aj kompetenciami v obchodných aktivitách Credit Suisse spojených s riadením aktív. Práve tento biznis sa od začiatku budúceho roka stane jedným z kľúčových strategických cieľov koordinovaného úsilia Credit Suisse a CSFB.

Druhá najväčšia švajčiarska banka má od včera aj nového generálneho riaditeľa divízie privátnych bankových operácií, ktorým sa stal doterajší šéf divízie finančných služieb Thomas Wellauer.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

21. 6. 2024

USD 1,069 0,003
CZK 24,949 0,051
GBP 0,845 0,000
HUF 396,930 0,460
CAD 1,463 0,006

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS