ČLÁNOK
Personálne rošády na Wall Street
29. januára 2001

John Mack, jeden z najvplyvnejších manažérov Wall Street, odišiel z postu šéfa investičnej banky, Morgan Stanley Dean Witter, čím prehral boj o vplyv v jednej z najvyplyvnejśích firiem, ktorá sa zaoberá operáciami s cennými papiermi. Jeho rozhodnutie nadobudne platnosť 21. marca tohto roku. Odchod je výsledkom komplikácií vo vzťahoch s generálnym riaditeľom spoločnosti Phillipom Persellom.

Firmy Morgan Stanley a Dean Writter sa zlúčili v roku 1997. Fúzia mala hodnotu 10 mld. USD a považovala sa za jednu z najúspešnejších vo finančnom svete. Cena akcií zlúčenej firmy sa odvtedy stúpla štvornásobne. Akcie konkurenčnej banky Merril Lynch stúpli len trojnásobne. Konflikt Macka a Persella, vedúceho manažéra Dean Witter je ešte jedným z príkladov porušenia dohôd, ktoré sa týkali rozdelenia moci v zjednotenej spoločnosti, kde o moc vo firme bojujú silné osobnosti s veľkými ambíciami.

Proces fúzií je vždy spojený s problémami. Travelers Group a Citicorp sa stretli s problémom boja o moc vo firme, ktorá sa ako prvou stala prvým najväčším finančným supermarketom vo svete. Počas rozhovorov Morgan Stanley a Dean Witter o fúzii sa uzavrela džentlmenská dohoda, podľa ktorej post generálneho riaditeľa mal Persell opustiť do jedného roka od fúzie, teda v roku 1998.

? zmluve minulý týždeň informoval denník The Wall Street Journal. Podľa tých, ktorí sa pohybujú na Wall Street, bolo známe, že dohoda sa nedodržala. Avšak Morgan Stanley poprel existenciu dohody medzi manažérmi oboch firiem. Odchádzajúceho riaditeľa považuje dokonca firma Bear Stearns, ktorá je jedným z najväčších konkurentov Morgan Stanley Dean Witter, za jedného z najlepších mužov na Wall Street.

/p>


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

15. 7. 2024

USD 1,091 0,002
CZK 25,422 0,081
GBP 0,840 0,000
HUF 391,480 0,420
CAD 1,488 0,004

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS