ČLÁNOK
Penta Group odkúpila distribučnú spoločnosť Sanitas-SR
9. januára 2001

Po fúzii farmaceutických spoločností Monsanto a Pharmacia & Upjohn do jednej spoločnosti pod názvom Pharmacia Corporation sa zmenili strategické plány v rámci pôsobenia firmy Monsanto vo východnej Európe. Súčasťou zmeny bolo aj rozhodnutie o predaji jej dcérskej spoločnosti Sanitas-SR, a.s., ktorá sa zaoberá distribúciou liekov v SR. Pharmacia Corporation ponúkla Sanitas-SR investičnej skupine Penta Group, ktorá ju odkúpila. Agentúru SITA o tom informoval Anton Bittner z Penta Group.

Stopercentný podiel Sanitas-SR odkúpila Penta v rámci spoločného projektu s manažérskou spoločnosťou Monsea, s.r.o. Podľa A. Bittnera Penta Group poskytla finančné prostriedky na kúpu akciovky a v budúcnosti bude poskytovať finančné poradenstvo. Spoločnosť Monsea založil pôvodný manažment Sanitas-SR a jej úlohou bude zabezpečovať riadenie firmy aj v budúcnosti.

Ako uviedol A. Bittner, cieľom spoločného projektu je v horizonte dvoch rokov zvýšiť podiel Sanitas-SR na distribučnom trhu s liekmi. Plánuje sa tiež zaradiť na popredné miesto v distribúcii liekov. V súčasnosti sú na prvých troch miestach v rebríčku distribútorov Fides Zdravotnícke zásobovanie, a.s., Unipharma, a.s. a MedArt, s.r.o. Spoločnosti Sanitas-SR sa zatiaľ nepodarilo dosiahnuť 5-percentný podiel na trhu s liekmi.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

8. 12. 2023

USD 1,078 0,001
CZK 24,354 0,002
GBP 0,857 0,001
HUF 381,900 0,520
CAD 1,463 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS